A Főtaxi az úr a Ferihegyen?

Kedden nem sokkal éjfél után a repülőtér munkatársai körbevették és eltüntették a Zóna Taxi feliratot a Zóna Taxi Ferihegyi repülőtér érkezési oldalán lévő bódéjáról.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Budapest Airport Zrt. megbízása alapján kedden veszi át a reptéri drosztot a Főtaxi a Zóna Taxitól. Veres István, a Zóna Taxi tulajdonosa az MTI helyszínen lévő tudósítójának elmondta: nem szándékoznak erőszakkal rendezni a jogi vitát, ami a Budapest Airport és köztük zajlik.

Persze elgondolkodtató, hogy egyáltalán a lehetőség, azaz annak elvetése kimondva felmerül. Mindenesetre a Népszabadság egyik blogszerzője beszámol magukkal mit kezdeni nem tudó környékbeliekről, akik annak reményében látogattak ki az éji órán a legnagyobb utasforgalmat bonyolító magyar repülőtérre, hogy talán látnak valami adok-kapokat.Csalódniuk kellett.

Úgy tűnik kezdenek 20 év után finomodni a gazdasági ellenérdekltségek elsimításának módjai. A Zóna továbbra is jogi úton kívánja rendezni a történetet. A cég úgymond birtokon belül marad, mivel szerződésük szerintük 2011 májusáig van érvényben. A BA korlátozó táblák kifüggesztésével igyekezett áthidalni az átmenet vitás állapotát. A táblákkal a személyfuvarozó vállalat mozgását terelik olyan mederbe, amely nem akadályozza a Főtaxi működését.

Nem volt annyira ciki

Szerencse, hogy a kérdéses időpontban viszonylag kevés hozzánk látogató külföldi előtt kellett szégyenkezni és magyarázkodni a rendőrekkel és több tucatnyi, ilyen-olyan örző-védő céghez tartozó kopasz férfiúval színesebbé tett jelenet miatt. Istenhozta Kompországban! "De szívesebben vissza" - különösen, ami az új, főtaxis bódé külsejét érinti. A kalyiba ugyanolyan esztétikai aggályokat vet fel, mint az eddigi, odarittyentett zónás diszpécser doboz; küllemében nem is olyan sokban múlja alul egy jobban összetákolt elővárosi buszvégállomáson álló kolbászsütöde színvonalát.

Veres István elmondta: nem ismerik el a reptér felmondását, véleményük szerint szolgáltathatnak a reptéren. Kedden az indulási oldalon helyezkednek el a Zóna Taxik, és az általuk felkért hoszteszek várják az érkező utasokat és igyekeznek őket a Zóna Taxi autóiba irányítani - tette hozzá Veres.

(Napi Turizmus/MTI/Nol.hu)


SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra

Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra  

A járat hetente három alkalommal, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán

A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán 

Véleményük szerint aggodalomra ad okot, hogy a csomag egyes elemei növelhetik a jegyárat, és szűkíthetik a kínálatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.