A 2013. december 10-én tartott, sajtónyilvános helyszínbejáráson Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere elmondta, hogy kilenc hónap kényszerszünet után - melyet az áramátalakítók kitelepítése okozott - láthatóan felgyorsult a Gomba épületének revitalizációja.
Közműépítési és szerkezetépítési munkák folynak, „kijöttünk a föld alól”. A látványosabb munkák ezután következnek – sajnos kényszerűségből a téli időszakban. A mai építési technológiák mellett ugyanakkor ez leküzdhető probléma.
A budapesti 4-es metró átadásának idejére, várhatóan 2014 márciusára, a Gomba külső megjelenése a hiányzó térburkolattal elnyeri végső arculatát. Újbuda Önkormányzatának 2012-ben sikerült elérnie, hogy a 2009-ben elindított, az Európai Unió által támogatott Újbuda Kulturális Városközpont projektbe a Gomba is bekerüljön, és meghatározó projektelemmé váljon.

A helyszínbejáráson részt vett Szabó Levente építész, a Hetedik Műterem Kft. vezető tervezője, és Ihász Tibor projektmenedzser, a Zsombolyai Kft ügyvezető igazgatója is.
Az Újbuda Kulturális Városközpont Integrált Városfejlesztési Program az Európai Unió támogatásával valósul meg, a projekt (KMOP-5.2.2/B-09-2f-2010-0006) az Európai Regionális Fejlesztési Alap 571 264 034 Ft összegű társfinanszírozásával teljesül.
A rettenetes állapotba jutott, modernista stílusú Gombát 1942-ben adták a közönségnek. Ekkor még 2 HÉV-járat is ide futott be a villamosok és buszok mellett. Az egyre romló épületet és környékét korábban többször is igyekeztek új funkciókkal felruházni, így a fűtött kövekkel, melyek esővédőként is jó szolgálatot tettek.