Az Air Algérie indíthat járatot Budapestre?

Az Origo utazási oldala szerint szinte biztosra vehető, hogy az Air Algérie, Algéria nemzeti légitársasága járatot indít Budapestre.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára útja során tárgyalt az algériai közlekedési miniszterrel, majd az Origónak azt mondta, hogy Amar Ghoul azzal az ígérettel állt fel az asztaltől, hogy „haladéktalanul megtesz mindent” a járat beindítása érdekében. „Nagyon megbízható partnerekre leltünk, eddig minden hasonló ígéret maradéktalanul teljesült” – mondta az államtitkár.

A részleteken még dolgoznak, egyelőre az sem biztos, hogy külön közvetlen légi összeköttetés épül ki, egy verzió szerint ugyanis csak az Air Algérie egyik európai járata tenne egy menetrendszerinti kitérőt a magyar fővárosba. A légitársaság jelenleg mindössze tíz európai úti célra repül, Kelet-Európa nincs is a térképén, Budapesthez legközelebbi célpontja Frankfurt és Róma.

Szijjártó Péter azt mondta, a magyar fél egyelőre nem tervezi, hogy kijelöljön egy légitársaságot az algériai járatindításra. A portál értesülései szerint a Wizz Air nem érdeklődött a lehetőség iránt.

Mi indokolhatja a járat megnyitását? Mint az a kormányzati portálon is olvasható, Magyarország gazdasági kapcsolatainak felújítását tervezi a 1970-80-as években mintegy 5000 magyarnak otthont adó észak-afrikai országgal. Szíjjártó szerint az ország élelmiszerimport-kényszere remek lehetőséget kínál magyar vállalatoknak az algériai piacra történő belépéshez.

Szijjártó Péter aláírta a két ország közötti oktatási megállapodást, amelynek értelmében szeptembertől száz algériai hallgató kezdheti meg tanulmányait magyar egyetemeken. A kis- és közepes vállalkozások sikerének elősegítése érdekében hamarosan magyar kereskedőház nyílik Algírban.

Mi több, stadionépítés is lehetséges. „Az algériai kormány várja magyar építőipari vállalatok jelentkezését a nemzeti stadion felújítására, különös tekintettel arra, hogy azt a '70-'80-as években magyar cégek építették a Népstadion mintájára" - nyilatkozta az államtitkár.

Forrás: Origo


Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése

Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése 

Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.