A társaság szerdai eredménykimutatása szerint a június 30-val zárult második negyedévben a bevételek 35 százalékkal 15,7 milliárd dollárra csökkentek, mert a 737 MAX-okat érintő globális repülési tilalom miatt új gépeket sem tudnak átadni, a gyártó azonban bevételei legnagyobb részét a gépek átadásakor szerzi. A társaság az első negyedévben 3,3 milliárd dollár üzemi veszteséget könyvelt el az egy évvel korábbi 2,7 milliárdos nyereség után, az adózott eredmény pedig 2,9 milliárd dollár veszteséget mutatott a tavalyi 2,7 milliárdos nyereség után.
Az első fél évben a Boeing az egy évvel korábbinál 19 százalékkal kevesebb, 38,6 milliárd dollár árbevételt ért el, az üzemi eredmény a tavalyi 5 milliárd dolláros nyereség után 1 milliárdos veszteséget mutatott, az adózott eredmény pedig 795 millió dollár lett az egy évvel korábbi 4,6 milliárd dolláros nyereség után.
A Boeing adatai szerint az első fél évben 239 repülőgépet adtak át üzemeltetésre, 37 százalékkal kevesebbet, mint 2018 azonos időszakában.
A társaság már korábban jelezte, hogy a 737 MAX földre parancsolása, illetve az ehhez kapcsolódó költségek több milliárd dolláros lyukat ütnek majd a költségvetésbe, a jelentés szerint eddig 5,6 milliárd dollárral csökkent emiatt az árbevétel.
Forrás: MTI