Az olimpikonok távozására készül Heathrow

Különleges ideiglenes terminál épült a londoni Heathrow repülőtéren, hogy az olimpiáról haza induló sportolókat és szurkolókat kezelni tudják. 

A három olimpiai úszómedence méretű átmeneti terminálépületet belülről úgy alakították ki, hogy egy hangulatos londoni parkra emlékeztet. A megnövekedett utasforgalom kényelmesebb kezelésére hivatott csarnok hétfőtől három napig áll azt utasok rendelkezésére. A terminálba, amelyet a személyzeti parkoló helyén húztak fel, több növény és fa került, kültéri bútorokkal rendezték be és kandelábereket állítottak be világításnak. Falain London látképe mellett olyan ikonikus angol dizájnelemek is helyet kaptak, mint a piros telefonfülke és az emeletes busz. A repülőtér alkalmazottjai közül néhány parkőrnek is lesz öltözve a következő napokon, a jegykezelésnél pedig egy olyan medvekucsmás őr áll, mint a királyi palota előtt. A sportolókat arra kérik majd, írják le, mi volt a kedvenc pillanatuk a londoni olimpián és függesszék a fákra, ezekeből később kiálítás nyílik a repülőtéren, illetve egy könyvet is összeállítanak belőle. 

Várhatóan hétfőn 116 ezren hagyják el a repülőteret, míg egy átlagos napon a forgalom 95 ezer fő körül van. Az olimpiai faluból több mint 6000 sportoló indul útnak. Vasárnap folyamán a faluban kialakított bag-dropokon keresztül több mint 5000 csomagot gyűjtöttek össze és kezeltek az éjszaka folyamán. A repülőteret üzemeltető BAA igazgatója, Colin Matthews szerint az olimpiai faluba kihelyezett check-in a terv szerint zajlott vasárnap, a hétfői indulás újabb kihívás lesz a repülőtér számára. Az új terminálban 31 check-in pult és 7 biztonsági sor biztosítja majd az utasok minél gyorsabb átjutását. A hagyományos utasok továbbra is a normál terminálon keresztül csekkolhatnak be, a hosszú távú járatokra 3 órával, az európai járatokra 2 órával az indulás előtt érdemes kiérni a reptérre. A repülőtér közleménye szerint ők normál utazásra számíthatnak, nem kell többet várakozniuk majd, mint máskor.


Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours 

Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.
Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.
Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével! 

Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.
Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság  

A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.
HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító 

Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.
Kutyafogadó a római reptéren

Kutyafogadó a római reptéren 

A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.
Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában 

Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.
Privát lakosztályok a felhők felett

Privát lakosztályok a felhők felett 

Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.