Bringával és vonattal a munkába

A MÁV-csoport folyamatosan bővíti a kerékpáros utasok számára nyújtott szolgáltatásait, a tavalyi évben közel háromszázhatvanezer darab kerékpárjegyet és -bérletet vásároltak az utasok. A biciklis és a vasúti közlekedés összekapcsolására hívták fel a figyelmet a május 8-i bringás reggelin is a vasúttársaság vezetői és munkatársai: a MÁV-székházzal szemben, a népligeti kerékpárút mellett közel kétszáz kerekezőt látva vendégül.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Május 8-án reggel 7 és 9 óra között mintegy kétszáz kerékpárost vendégelt meg a MÁV és a MÁV-START a népligeti kerékpárútnál felállított standon, kapcsolódva az országos Bringázz a munkába! kampányhoz. A bicikliseket a vasúttársaság munkatársai – Ungvári Csaba MÁV-START Zrt. vezérigazgató és Bánhidi-Nagy Attila MÁV Zrt. humánerőforrás vezérigazgató-helyettes vezetésével – péksüteménnyel és üdítővel várták. A MÁV-csoport ezáltal is a vasúti és a kerékpáros közlekedés összekapcsolására kívánta felhívni a figyelmet.

Egyre többen bringával a vonaton

A MÁV-START elkötelezett a kerékpárszállítási lehetőségek bővítése mellett, amelyet a különböző járműfelújításoknál vagy beszerzéseknél is figyelembe vesz. Tavasztól őszig egyre több kerékpárszállító kocsi vagy arra alkalmas térrel rendelkező szerelvény közlekedik az ország több vonalán, a budapesti elővárosi forgalomban pedig szinte minden vonaton biztosított a kényelmes kerékpárszállítási lehetőség. A tavalyi évben 8 darab közepes befogadóképességű kerékpárszállító kocsi állt forgalomba, az idei évtől érkező új 42 darab FLIRT motorvonat teremt majd lehetőséget a biciklikkel együtt utazni.



A legnépszerűbb utazási célpont a kerékpárokkal a Balaton és a Dunakanyar, valamint a Tisza-tó és a Fertő-tó. A MÁV-START Zrt. közel négyszáz kerékpárszállítására is alkalmas járművel rendelkezik, amelyekkel egyszerre, háromezer-kilencszáz bicikli lenne szállítható. A szabadidős utazások mellett megfigyelhető, hogy folyamatosan emelkedik azoknak az utasoknak a száma, akik a munkába és iskolába járáshoz reggel a kerékpárjukat is magukkal hozzák, és a vasútállomásokon hagyják.

Állomási kerékpártárolók

A kerékpárral a vasútállomásra érkezők kiszolgálását célzó további fejlesztésként a fővárosban és agglomerációs térségében 2010-2013 között közel 1000 kerékpáros parkolóhely (B+R) létesült a vasútállomásokon és a megállóhelyeken, illetve további mintegy 4000 tároló kialakítása szerepel a tervek közt. Egyre több olyan ingázó érkezik az elővárosi vasútvonalakon Budapestre, akik bringájukat az indulási állomáson kívánják hagyni, és ott tárolni visszaérkezésükig. Emellett a MÁV az idei évben budapesti nagyobb pályaudvarokon is üzembe helyezett újabb kerékpártárolókat: a Déli és a Nyugati pályaudvaron valamint Kelenföld állomáson. A 4-es metró munkálatai kapcsán Kelenföldön és a Keletinél további tárolóhelyek épültek, utóbbinál a MÁV további húsz létesítését tervezi a közeljövőben.

A Bringázz a munkába! kampány tavaszi fordulója május 30-ig tart, a résztvevők a szervezők által meghirdetett nyereményjátékon hetente MÁV-START ajándékcsomagokat is nyerhetnek. A vasúti kerékpárszállítási lehetőségekről bővebb információ a vasúttársaság honlapján a www.mav-start.hu oldalon található.


Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.