Csökken a neten vagy mobillal vásárolt vonatjegy ára

Július elsejétől három százalékkal olcsóbban vásárolhatnak online, bankkártyával vagy a mobiltelefonos egyenleg terhére menetjegyet a vonaton utazók, ha az otthoni nyomtatás vagy digitális bemutatás lehetőségét választják. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által elrendelt intézkedés a közlekedők adminisztratív terheinek további visszaszorítását, a korszerű fizetési módok terjedését szolgálja.

A MÁV-START 2008-ban indította el internetes jegyértékesítési rendszerét, amellyel a vasúti menetjegyek a sorban állást elkerülve, akár otthonról is megválthatók. A szolgáltatást évről évre egyre többen választják, a lehetőséggel eddig több mint kétmilliószor éltek az utazók. A rendszerben vásárlók már nemcsak az állomásokon található jegyátvételi automatáknál, hanem egy egyszerű nyomtatón bárhol ki tudják nyomtatni a menetjegyeket. A kényelmes megoldást annak bevezetése, 2011 óta több mint 175 ezer esetben választották az utasok. A pótjegyes vonatokon (pl. az IC-ken) utazóknak pedig már ki sem kell nyomtatniuk a jegyüket, annak QR-kódját digitálisan, laptopon vagy okostelefonon is bemutathatják a jegyvizsgálóknak.

A vasúttársaság a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium döntése alapján 2013. július elsejétől három százalékos kedvezményt ad minden olyan internetes, mobiltelefonos vásárlójának, aki az otthoni nyomtatás vagy digitális bemutatás lehetőségét választja. Az otthoni nyomtatással a belföldi, egy útra szóló menetjegyeket, pót- és helyjegyeket, élőállat- és kerékpárjegyeket lehet megvásárolni, a bérleteket és a nemzetközi menetjegyeket nem. A rendszerben minden szociális vagy üzletpolitikai utazási kedvezmény érvényesíthető. A visszaélések elkerülése érdekében az otthon nyomtatott menetjegy névre szól, csak a rajta feltüntetett állomások között, meghatározott napon érvényes. A jegy árát visszatéríteni pedig csak elektronikusan, az utazás napját megelőző napon 12 óráig lehet (kivéve, ha az utas a vasúttársaság hibája miatt válik jogosulttá a visszatérítésre).

Az árcsökkentés mellett a felhasználási feltételek is kedvezőbbek lesznek hétfőtől. Míg a jegyek eddig csak az utas által előre kiválasztott vonatokra voltak érvényesek, július elsejétől ez a korlátozás csak a pót- és helyjegyköteles járatok esetében marad meg. Így az otthon nyomtatott jegy a rajta feltüntetett napon és állomások között bármelyik pótjegy nélkül igénybe vehető – alaptarifás – vonaton felhasználható lesz.


Görög járatindítás az ultradiszkont légitársaságnál

Görög járatindítás az ultradiszkont légitársaságnál 

Bővülő kínálat: több úti cél és nagyobb kapacitás Budapestről 2025 nyarán.
Megáll az élet a müncheni reptéren

Megáll az élet a müncheni reptéren 

A repülőtéren a légi forgalom csütörtökön 12 órától pénteken 23:59 óráig jórészt szünetel.
Különleges kiállítás a zágrábi nemzetközi repülőtéren

Különleges kiállítás a zágrábi nemzetközi repülőtéren 

A horvát kultúra, tudomány, politika és sport kiemelkedő személyiségeit bemutató interaktív kiállítással nyitották meg a zágrábi nemzetközi repülőtér múzeumi zónáját a repülőtér és a Horvát Történeti Múzeum (HPM) közös projektjeként.
Drágulnak a repjegyek a Ryanairnél

Drágulnak a repjegyek a Ryanairnél 

Ezt Michael O'Leary vezérigazgató kedden Varsóban jelentette be.
Bemutatkozik a hajóstársaság legújabb hajója

Bemutatkozik a hajóstársaság legújabb hajója 

A világ legnagyobb tengeri csúszdaparkját kínálja az új tengerjáró.
Kisvasút indul a Várparkban

Kisvasút indul a Várparkban 

Kos és Jerke húzza a Dinnyési Várpark új kisvonatát.
Jól alakulnak a számok a szingapúri légitársaságnál

Jól alakulnak a számok a szingapúri légitársaságnál 

Az erősödő verseny ellenére a Singapore Airlines csoport a legmagasabb negyedéves bevételt érte el személyszállításban, üzemanyagköltségeik 9,8 százalékkal csökkentek az alacsonyabb üzemanyagárak következtében.
Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.