Debrecenben nyitotta második bázisát az országban a Wizz Air

Magyarországon a második bázisát nyitotta meg ma a Wizz Air Debrecenben, a tizenkét közép-kelet-európai országban fenntartott bázisa közül a huszonkettediket.  

A város életét pozitívan fogja befolyásolni a bázissá vált repülőtér, s azok a fejlesztések, melyeket még a Wizz Airrel tervezünk – mondta a szerdai sajtótájékoztatón a repülőtéren Herdon István, a repülőteret üzemeltető Xanga cégcsoport elnök-vezérigazgatója.

A nemzetközi légiforgalom szerves részévé vált a debreceni reptér

A város stratégiai jövőképe, fejlődése szempontjából fantasztikus lehetőségnek nevezte a repülőtér bázissá válását Papp László, Debrecen polgármestere. Ezzel Debrecen alternatívákat nyújt a fővároshoz képest. A reptér fejlődése a legfontosabb mutatója annak, hogy a város sikeres volt, a repülőtér szerves részévé vált Debrecennek, a nemzetközi légiforgalomnak. Nem csak az a fontos, hogy innen el lehet jutni bárhová, hanem a gazdaságot fejlesztő hatása is. Amikor 2012-ben elindult a debreceni utasszállítás, 5 ezer utas volt a cél évente, 2011-ben 19 ezer utas utazott, az idén pedig 180 ezer lesz. Hat járat közlekedik az idén, és a jövőre induló müncheni járattal együtt 350.000-400.000 utas is utazik a debreceni repülőtér igénybevételével. Elkötelezett a város a repülőtér fejlesztésében, és a kormánnyal megállapodást kötött a technikai fejlesztésekről, melyek növelik a reptér és a repülés biztonságát az ILS2 rendszerrel. 2016 az új berendezések és az infrastrukturális fejlesztések éve lesz. A fejlesztések végrehajtásával a reptér biztonsága hasonló lesz a budapesti Liszt Ferenc repülőtéréhez.

Forradalmi újdonság a repülésben

A novemberben indított A321-es repülőgép forradalmi újdonságot jelent a repülésben – tudtuk meg Váradi József vezérigazgatótól. Majd egy filmből ismerhettük meg az új gép előnyeit. Illusztrálták, hogy a világ leghatékonyabb keskenytörzsű gépe 10 százalékkal kevesebb költséggel üzemel más gépekhez képest, ezért nagyobb kedvezményt tudnak adni az utasoknak, és a piacon jelentősebb növekedést érhetnek el. Továbbá a hatékonyan üzemelő gép kisebb ökológiai lábnyomot hagy. Majd az új desztinációkról beszélt, melyek jelentős kiszolgáló tevékenységet, új munkahelyeket teremtettek.

Hat desztináció Debrecenből

A sajtótájékoztatót követően érkezett az első párizsi bázis gép Beauvais-ről. Brüsszel-Charleroi, és Malmö is elérhető debreceni járatokkal. Jegyeket már 2990 forintért is lehet vásárolni, és más járatokat is akciózni fognak– mondta az igazgató. Ezzel hatra emelkedett a Debrecenből megközelíthető célállomások száma. A fentiek mellett menetrend szerinti járatok indulnak a londoni Luton repülőtérre, a milánói Bergamora, és Eindhovenbe.


Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet 

Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.
Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe 

Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.
Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell 

Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.
Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra 

A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.
Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel 

A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.
Indul a Balatonnál a hajózási szezon

Indul a Balatonnál a hajózási szezon 

Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.
Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között  

Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.
Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban 

Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.
Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren 

Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.
Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról 

Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.