Dőzsölhet az Airbus

Az Airbus európai repülőgépgyártó a kereskedelmi légiközlekedésben egyetlen vállalattól származó valaha volt legnagyobb, 180 repülőről szóló megrendelését kapta az indiai fapados légitársaság IndiGotól - közölte az Airbus.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A megrendelés az előzetes megállapodás szerint 30 hagyományos A320 típusú repülőgépre és ugyanennek a típusnak 150, 2016-tól bevezetendő felújított változatára szól, s értéke 15,6 milliárd dollár.

Az A320-as felújítása során új, üzemanyag-takarékos motorokkal szerelik fel a 150 fő befogadására képes, rövid és középtávú útvonalak berepülésére alkalmas modellt. Az A320neo fantázianevű új modelltől - amelynek a mostani megrendeléssel az IndiGo lehet az első használója - 15 százalékos üzemanyag-megtakarítást remél a toulouse-i székhelyű repülőgépgyártó.

Az indiai vállalat csak később hozza nyilvánosságra azt, hogy milyen motorokkal is szerelteti fel a megrendelt gépeket. A motorszállító piacon éles verseny körvonalazódik a Pratt&Whitney, illetve a General Electric és a Safran-csoport közös vállalata, a CFM International között.

Nyomás alatt a Boeing

Az üzlet nyomást gyakorolhat az Airbus legnagyobb vetélytársának számító Boeing-ra, illetve hátráltathatja a legjobban fejlődő utasszállító repülőgép-piaci szegmensre belépni szándékozó kanadai Bombardier törekvéseit. Richard Aboulafia, a Teal Group elemzője szerint az üzlet egy jelentős megerősítése az Airbus fejlesztési tervének és azt jelentheti, hogy a Boeing "nem tarthat ki az A320-vetélytárs 737NG mellett addig, amíg szeretné".    Az A320neo listaára 87,8 millió dollár, szemben a hagyományos A320 81,4 millió dolláros árával.

Az IndiGo, amely India második legnagyobb belföldi utasszállítója, augusztusban zárja le működésének első öt évét, amely azt jelenti, ekkortól külföldre is indíthat járatokat.

A cég először a 2005-ös párizsi repülőgép-kiállítás után került reflektorfénybe, amikor 100 darab A320-as megvásárlását jelentette be.

A United Airlines korábbi vezérigazgatója, Rakesh Gangwal által irányított vállalat 2016-ban mintegy 75 repülőből álló flottával rendelkezhet, 2022-ra pedig a mostaninál százzal több repülőgépet üzemeltethet. (MTI)


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.