Egzotikus ízekkel csábít a Karib-térségbe a Condor

Quesadillas, chili con carne, grillezett kókusztejes garnélanyárs, héjában sült édesburgonya, fajitas – ez volt a menü a Condor múltkori budapesti rendezvényén, amelyen a meghívottak főztek maguknak.

Egy kép, egy íz, egy emlék többet ér ezer szónál – ezt az elvet követve invitálta a minap közös főzésre partnereit a Condor légitársaságot Magyarországon képviselő Aviareps. A Chefparade főzőiskolában nyolc csapat mérte össze ügyességét, és főzött különleges karibi fogásokat. A program tökéletesen sikerült, végül a résztvevők megették, amit főztek.

A rendezvényen azért az is kiderült, hogy miért tekinthető az egzotikus utazások, különösen a karibi térség specialistájának a Thomas Cook Csoporthoz tartozó légitársaság. Tóth Attila, az Aviareps ügyvezetője elmondta, hogy hagyományos működési modellt követ a Condor, három osztály, turista, prémium economy és business van a gépeken, és a turistán is van étkezés és alkoholmentes italok, a csomagfeladásért és a személyes check-in bejelentkezésért sem kell extrát fizetni. A fedélzeti szórakoztató rendszer igénybevétele is ingyenes. További kiegészítő szolgáltatások a turista osztályon – pl. két film megnézése után további filmek megtekintése, vagy alkoholos italok – felár ellenében vehetők igénybe a Condor hosszú távú járatain, amelyeken a kabinbelsők tavaly teljesen megújultak.

Az is elhangzott, hogy csak a Dominikai Köztársaság területén három reptérre repül a Condor Münchenből, Frankfurtból, illetve Bécsből. A bécsi járat Punta Canára közlekedik. A Karibi-térségben azonban összes 11 városba van járata a légitársaságnak, egyebek mellett Kubába, Mexikóba, Tobagóra, sőt Panamavárosba is el lehet jutni velük. A légitársaság globális hálózatában ugyanakkor négy brazil város, több afrikai, észak-amerikai és mediterrán úti cél is szerepel. Igazi különlegességet jelentenek nyaranta az alaszkai járatok. A légitársaság egyik újdonsága a 2015/16 téli menetrendtől üzemelő Rio de Janeiro-járat.

A magyar utasok Lufthansa-ráhordó járattal (vagy Bécsen át Austrian-nel) egyetlen átszállással, budapesti kiindulással tudják igénybe venni a Condor útjait. Ráadásul egyirányú (OW) jegyek vásárolhatók a járatokra, így gond nélkül megoldható, hogy másik városból utazzon haza az utas, mint ahová eredetileg érkezett.

Az estet támogatta a Dominikai Köztársaság Turisztikai Hivatala, képviselőjüktől megtudtuk, hogy tavaly hazánkból körülbelül 1000 turista kereste fel az egész évben kellemes hőmérsékletű, hurrikánoktól mentes vidéket, ezzel szemben Csehországból 6000-en jártak ott. Vízum nem kell a belépéshez, egy tíz dolláros illetéket kell csak fizetni ilyenkor.

A szigeten nagyon fejlett a turizmus, 4-5 csillagos, all inclusive ellátást kínáló luxusszállodák jelentik a kínálat gerincét, ugyanakkor a sziget délnyugati részén és belsejében kisebb panziókat is lehet találni. A sziget közúti infrastruktúrája jelentősen megújult az utóbbi időben, az új utak révén sokkal kényelmesebben és gyorsabban elérhetők a legfontosabb turisztikai vonzerők, 2-3 óra alatt az összes fontosabb üdülőhelyre el lehet jutni a repterekről.

A gyönyörű homokos tengerpartok mellett mangroveerdők, érintetlen kis szigetek és barlangok is várják a természet szerelmeseit, ugyanakkor a történelem iránt érdeklődők is megtalálják a számításukat az amerikai kontinens meghódításának kezdetéről származó erődök és templomok között. A magas hegyek szerelmeseinek is tartogat meglepetéseket Dominika: a sziget közepén 3000 méter feletti csúcsokat találunk.

A karneválok, a dohánytermesztés, a rumkészítés, télen pedig a púposhátú bálnák megfigyelése jelent további különleges programlehetőséget a szigeten a turisták számára.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.