Eljutna a hétvégén A-ból B-be?

A március 15-ei ünnepi hétvégén számos rendezvényt tartanak Budapesten, amelyek miatt a forgalmat több helyen korlátozzák. A lezárások főbb közlekedési útvonalakat érintenek, változnak a tömegközlekedési járatok menetrendjei is. Az ünnepnap és az azt követő munkanap-áthelyezés miatt pedig változik a parkolás rendje is.

Március 15-én a következő változásokra kell számítani a tömegközlekedést választó utasoknak.

A 2-es villamosok a Kossuth Lajos tér zárása miatt üzemkezdettől várhatóan 19.00 óráig csak a Vágóhíd és a Boráros tér között közlekednek, a Boráros tér és a Jászai Mari tér között a 2V villamospótló autóbuszokkal lehet utazni.

A 70-es és 78-as trolibuszok 6.00 órától 19.00 óráig, a Kossuth Lajos tér lezárása miatt a térig eredeti útvonalon, majd a Vértanúk terén visszafordulva a Báthory utca - Szemere utca - Kálmán Imre utca, tovább eredeti útvonalon járnak. A Honvéd utcai megállót az Erzsébet királyné útja, aluljáró, ill. a Keleti pályaudvar felé a Szemere utca kereszteződése utánra helyezik át. A Vértanúk tere esetleges zárásakor a trolibuszok a Kozma Ferenc utcáig közlekednek.

A 115-ös autóbuszok üzemkezdettől kb. 13.00 óráig, majd 19.00 órától várhatóan üzemzárásig a Kossuth Lajos teret elkerülve, módosított útvonalon közlekednek, azonban minden menetrend szerint érintett megállójukban megállnak. Várhatóan 13.00 és 19.00 óra között azonban a buszok módosított, rövidített útvonalon, az Árpád híd és a Nyugati pályaudvar között közlekednek.

A 47-es és 49-es villamosok 8.00 és 10.30 között–a Múzeum körút lezárása miatt–a Batthyány térre terelve közlekednek. A Kiskörút irányába utazóknak a Szent Gellért térről a 7-es illetve a 173-as autóbuszt, a Batthyány térről pedig a 2-es metrót ajánljuk.

A 109-es autóbuszok 8.00 és 21.00 óra között a Múzeum körút, majd a Deák Ferenc tér lezárása miatt megosztva közlekednek egyrészt Óbuda, Bogdáni út és Nyugati pályaudvar között 206-os, másrészt Kőbánya alsó vasútállomás és a Kálvin tér között 109-es jelzéssel.

Az 5-ös és a 178-as autóbuszok módosított útvonalon közlekednek az ünnepnapon. Várhatóan 9.50 és 10.50 között a Múzeum körút–Astoria–Kossuth Lajos utca–Erzsébet híd és az Attila út lezárása idején. Ezen időszakban a Keleti pályaudvar, illetve Rákospalota felé a buszok nem érintik a Ferenciek tere, Astoria, Uránia és Blaha Lujza tér megállókat, terelt útvonalukon a következő ideiglenes megállókban lehet felszállni a buszokra: Rudas gyógyfürdő, Szent Gellért tér, Fővám tér, Kálvin tér, Corvin- negyed, Harminckettesek tere, Rákóczi tér, Népszínház utca. A Naphegy tér, illetve a Pasaréti tér felé kimaradnak a következő megállók: Blaha Lujza tér, Uránia, Astoria, Ferenciek tere, Szarvas tér, Dózsa György tér; az ideiglenes megállók: Blaha Lujza tér, Rákóczi tér, Harminckettesek tere (a 923-as busz megállói), Kálvin tér, Fővám tér, Rudas gyógyfürdő, Ybl Miklós tér, Clark Ádám tér.

Az 5-ös és a 178-as autóbuszok kb. 13.30 és 19.00 között, a Szabad sajtó út lezárása idején egyik irányban sem érintik a Ferenciek tere megállót. Az ideiglenes megállók a Keleti pályaudvar, illetve Rákospalota felé: Rudas gyógyfürdő, Szent Gellért tér, Fővám tér, Kálvin tér. A Naphegy tér, illetve a Pasaréti tér felé pedig a Kálvin tér, Fővám tér, Rudas gyógyfürdő megállókban állnak meg a buszok.

A 7-es, 7E, 173-as és a 173E autóbuszok módosított útvonalon közlekednek kb. 9.50 és 10.30 között, a Múzeum körút–Astoria–Kossuth Lajos utca–Erzsébet híd zárása idején. Ebben az időszakban a pesti végállomások irányában a buszok nem érintik a Rudas gyógyfürdő, Ferenciek tere, Astoria, Uránia, Blaha Lujza tér megállókat. A terelt útvonalukon a következő ideiglenes megállókban lehet felszállni a buszokra: Fővám tér, Kálvin tér, Corvin-negyed, Harminckettesek tere, Rákóczi tér, Népszínház utca. A budai végállomások irányában kimaradó megállók: Blaha Lujza tér, Uránia, Astoria, Ferenciek tere, Rudas gyógyfürdő. Az ideiglenes megállók: Blaha Lujza tér, Rákóczi tér, Harminckettesek tere, Kálvin tér, Fővám tér. Ebben az időszakban a gyorsjáratok is megállnak a Szent Gellért téren.

A 7-es, 7E, 173-as és a 173E autóbuszok kb. 13.30 és 19.00 óra között, a Szabad sajtó út lezárásának idején egyik irányban sem érintik a Rudas gyógyfürdő illetve a Ferenciek tere megállókat. Az ideiglenes megállók mindkét irányban a Fővám tér és a Kálvin tér.

A 8-as és 112-es autóbuszok módosított útvonalon közlekednek kb. 9.50 és 10.30 között, a Múzeum körút–Astoria–Kossuth Lajos utca–Erzsébet híd zárása idején. Ekkor a buszok nem érintik az Erzsébet híd, pesti hídfő (csak a 8-as), Ferenciek tere, Astoria, Uránia, Uránia végállomás, illetve az Uránia, Astoria, Ferenciek tere, Erzsébet híd budai hídfő megállókat. Az ideiglenes megállók: Szent Gellért tér, Fővám tér, Kálvin tér (ideiglenes végállomás), Fővám tér, Rudas gyógyfürdő.

A 8-as és 112-es autóbuszok kb. 13.30 és 19.00 óra között a Szabad sajtó út lezárásának idején egyik irányban sem érintik az Erzsébet híd, pesti hídfő és a Ferenciek tere megállókat. Az ideiglenes megállók az Uránia irányában a Szent Gellért tér, a Fővám tér és a Kálvin tér, míg a budai végállomások irányában a Kálvin tér, a Fővám tér és a Rudas gyógyfürdő.

A 16-os autóbuszcsalád járatai a Budai várban tartandó programok miatt egész nap megosztva közlekednek: a 16A buszok a Széll Kálmán tér és a Bécsi kapu tér között, a 16-os buszok pedig a Deák Ferenc tér (illetve a Nyugati pályaudvar) és a Dísz tér között járnak.

Ezen felül a 16-os buszok üzemkezdettől 13.00 óráig, majd kb. 20.00 órától üzemzárásig a Deák Ferenc tér és a Dísz tér között közlekednek, a régi 16-os autóbusz útvonalán járnak. Az ünnepi menet idején, kb. 10.20 és 11.00 óra között a Palota út lezárása miatt a Deák Ferenc tér és a Széll Kálmán tér (Várfok utca) között járnak. 13.00 és 15.00 óra között, a Széchenyi István tér lezárása miatt a Dísz tér és Batthyány tér között közlekednek. Kb. 13.20 és 13.50 között, a felvezető menet idején a Batthyány tér és a Széll Kálmán tér (Várfok utca) között járnak a Clark Ádám téren és a Budai Váron át. 15.00 órától kb. 20.00 óráig a Dísz tér és Nyugati pályaudvar között közlekednek a belvároson át az autóbuszok, a Deák tér lezárása miatt.

A 105-ös autóbuszok 13.00 és 15.00 között, a Széchenyi István tér lezárása és az Andrássy úti menet idején megosztva közlekednek egyrészt az Apor Vilmos tér és a Batthyány tér között, másrészt a Gyöngyösi utca és a Hősök tere között, rövidített útvonalon közlekednek. 15.00 és kb. 20.30 között bár teljes útvonalukon közlekednek, de a Deák Ferenc tér lezárása miatt kihagyják az Erzsébet téri betérőt, ezért az Apor Vilmos tér felé a József Attila utcában kialakított ideiglenes megállóban -a módosított útvonalon közlekedő 16-os busszal együtt–megállnak.

A 86-os autóbuszok 16.45 és 18.30 között a Bem József tér zárása miatt megosztva közlekednek egyrészt Újbuda, Függetlenségi Park és a Döbrentei tér között, másrészt pedig 17.20-ig Óbuda, Bogdáni út és a Batthyány tér, majd 18.30-ig Óbuda, Bogdáni út és Margit híd, HÉV állomás között.

Fontos megjegyezni, hogy a fenti módosítások tájékoztató jellegűek, operatív intézkedések során akár jelentős változásokra is számítani lehet.

Március 15-én a tömegközlekedési járatok az ünnepnapi (vasárnapi vagy hétvégi) menetrendjüknek megfelelően, míg másnap, 16-án, pénteken a szombati (vagy hétvégi) menetrendnek megfelelően közlekednek. Március 17-én, szombaton és 18-án, vasárnap a szokásos hétvégi forgalmi rend lesz érvényben.

Az áthelyezett munkanap miatt március 24-én, szombaton az iskolaszüneti pénteki menetrend szerint közlekednek a járatok.

Közúti lezárások

A március 15-i állami ünnepségek miatt tilos megállni a táblákkal jelölt helyeken a rendezvények végéig: kedd este 18 órától a Várban a Dísz téren. Szerda déltől a budai vár környékén az Attila úton a Szarvas tér és a Dózsa György tér között; a Dózsa György téren, a Palota úton, a Hunyadi János úton, a Tárnok utcában, a Szentháromság utcában, az Úri utcában, az Országház utcában, a Színház utcában, a Szentháromság téren, a Kapisztrán téren, a Bécsi kapu téren és a Váralja utcában.

Szerdán 12 órától megállási tilalom lesz a Kossuth Lajos tér környékén az Alkotmány utcában, a Vértanúk terén, a Vajkay utcában, a Szalay utcában, a Balassi Bálint utcában, a Széchenyi rakparton, az Olimpiai parknál, az Október 6. utcában és az Arany János utcában.

A Nemzeti Múzeum térségében a Múzeum körúton, a Pollack Mihály téren, a Puskin utcában, a Trefort utcában, a Múzeum utcában, az Ötpacsirta utcában, a Reviczky utcában, a Bródy Sándor utcában és a Szentkirályi utcában lesz érvényben megállási tilalom szintén szerdán déltől.

Szerda este 18 órától a Bajcsy-Zsilinszky úton, a Széchenyi István téren az MTA előtti parkolóban, a pest alsó rakparton a Lánchíd mindkét oldalán és a Szent István parki lehajtónál, a József nádor téren, a Döbrentei téren, az Apáczai Csere János utcában, a Szalay utcában, a Nyugati téri parkolóban, a Kodály köröndön, a Városligetben az Olof Palme sétányon és Budán a Bem téren, valamint este nyolc órától a Lánchíd utcai parkolóban is tilos lesz megállni.

Március 15-én az állami ünnepségek miatt a rendezvények végéig lezárják a forgalom elől a következő útszakaszokat:

Reggel 6 órától este 19 óráig a Kossuth Lajos teret és az Alkotmány utcát. Ugyancsak reggel hattól zárják le a budai vár területét a Fortuna köztől és a Szentháromság utcától a Dísz térig, az Úri utcát, a Kapisztrán teret, a Dísz teret és a Tárnok utcát.

Reggel 7 órától a Múzeum körutat, a Szentkirályi utcát, a Puskin utcát, a Múzeum utcát, a Bródy Sándor utcát, a Pollack Mihály teret, a Reviczky utcát és az Ötpacsirta utcát.

Reggel 8 órától fél tízig az Alkotmány utca–Kiskörút útvonalat és a Kossuth Lajos utca–Erzsébet híd–Attila út–Dózsa György tér–Palota út útvonalat zárják le a forgalom elől.

Délelőtt 10 órától forgalomkorlátozások várhatók a Károly körúton és az Erzsébet téren 21 óráig, 12.30-tól felvonulás indul a Kodály körönd–Andrássy út–Erzsébet tér–Bajcsy-Zsilinszky út útvonalon. 11 órától várhatóan délig rendezvényt tartanak a Belvárosban a Petőfi téren. 11 órától motoros felvonulás okozhat fennakadást egyebek közt a Jagelló út–BAH–csomópont–Alkotás utca–Krisztina körút–Vérmező út–Margit körút–Margit híd–Szent István körút–Bajcsy-Zsilinszky út–Andrássy út, az Erzsébet tér–Károly körút–Dohány utca–Síp utca–Rákóczi út–Kerepesi út–Veres Péter út–Szabadföld út 3-as főút kivezető szakasza útvonalon. 11 órától futóverseny indul Pestszentlőrincen a Kastélydombról a Nemes utca–Királyhágó utca–Halomi út–Száva utca –Gyékény tér–Dráva utca–Bököny utca–Mályinka utca–Fogoly utca–Péterhalmi út –Kettős-Körös utca–Lőrinci út–Vezér utca–István utca–Kastélydomb útvonalon. Ezekben az utcákban szintén időszakos forgalomkorlátozásra kell számítani.

Délután 13.30 és 15 óra között lezárásra kell számítani egy felvonulás miatt a Dísz tér–Hunyadi János utca–Lánchíd–József Attila utca–Október 6. utca–Arany János utca–Bajcsy-Zsilinszky út és a Nyugati tér–Nagykörút–Balassi Bálint utca–Kossuth Lajos tér útvonalon. 14.15-től a Nyugati tér–Szent István körút–Jászai Mari tér–Balassi Bálint utca–Kossuth Lajos tér útvonalon, 14.30 órától a Jászai Mari tér–Balassi Bálint utca–Kossuth Lajos tér útvonalon kell ugyancsak forgalomkorlátozásra számítani.

15.30-tól demonstráció kezdődik az út teljes lezárása mellett a Szabad Sajtó úton. A korlátozás várhatóan 19 óráig tart.

16.45-től felvonulás indul Erzsébet híd–Döbrentei tér–Döbrentei utca–Ybl Miklós tér–Lánchíd utca–Clark Ádám tér–Fő utca–Jégverem utca–Bem rakpart–Bem tér útvonalon. Itt várhatóan 18.15-ig kell kisebb nagyobb korlátozásokra számítani.

Az érintett rendezvények környezetében több helyen kell számítani megállási, illetve várakozási tilalomra.

A lezárások és terelések tényleges időpontja a rendőrség operatív döntése alapján változhat.

Parkolás

A BKK működési területén az ünnepnap, illetve a március 16-i áthelyezett pihenőnap miatt a következő változásokra kell számítani a parkolást illetően.

Március 15-én, csütörtökön valamint, március 16-án, pénteken a főváros teljes területén díjmentes lesz a közterületi parkolás. Tekintettel arra, hogy a pénteki nap helyett március 24-e (szombat) munkanapnak minősül, ezért a szombati nap díjköteles.

A BKK által üzemeltetett P+R parkolók a hosszú hétvégén is a megszokott rend szerint működnek, tehát Kőbánya-Kispesten, Újpest-Városkapunál, a Margitszigeten, Budagyöngyénél a megszokott rend szerint fizetni kell a parkolásért. Ugyanez érvényes a városligeti autóbusz parkolóra is.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.