Nyáron a heti négy helyett kétszer repül Budapestre a SkyWork

A svájci SkyWork Airlines 2012-ben két és félszer több utast szállított Bernbe illetve Bernből az európai és mediterrán útvonalain, mint egy évvel korábban. A utasforgalmi piacon 2009 óta jelen levő légitársaság átlagbevételei 50%-kal emelkedtek 50-55%-os kihasználtság mellett. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A berni regionális légitársaság által januárban elfogadott „SkyFit2013plus” gazdaságossági program már 2013. első két és fél hónapjában meghozta gyümölcsét: a foglalások száma és a bevétel is bíztató.

Újabb úticélokkal is bővül a SkyWork hálózata: május 6-tól heti 11 járattal megindul Münchenbe, és új járatként szerepel az idei nyári menetrendjében Brindisi, Dzserba, Hammamet, Nápoly és Zadar is. Így a SkyWork már 29 városba repül Bernből öt Dornier 328-as és egy Dash Q400-as repülőgéppel a nyári csúcsidőszakban.

„Ha az utasszám növekedésével párhuzamoson növelni tudjuk az átlagbevételt, ez azt mutatja, hogy egészségesen, a forgalmi igénynek megfelelően fejlődünk” – nyilatkozta Tomislav Lang vezérigazgató, aki a részvénytársaság januári átalakítása során a légitársaság társtulajdonosa lett.

A gazdaságossági program ugyanakkor költségcsökkentést is megkíván, bár a termék színvonalából nem kívánnak alábbadni. Az optimalizálás így inkább a kezdeti lendület visszafogását jelenti: az elmúlt évek intenzív géppark-, hálózat-, járatszám- és termékfejlesztése során kialakult túlköltekezés csökkentését. A menedzsment lemondott a fizetésének egy részéről, a hajózók jövedelmét teljesítmény-alapúvá alakítják át, a betöltetlen földi személyzeti állásokat megszüntetik, és elbocsátásokra is sor került.

A karcsúsítás érinti a gépparkot és az útvonalhálózatot is. Sajátos takarékossági megoldás, hogy a háromból két Dash repülőgépüket visszaadták a lízingcégnek, de eseti igények céljára felhasználhatják. 

A belgrádi és az elbai járatot megszüntették, a Bern-Budapest járatot pedig a tervezett négy helyett csak hetente kétszer repülik az új, nyári menetrendben. A budapesti járat 2013. április 3-tól május 1-ig szerdán és szombaton reggel, május 7-től október 22-ig pedig kedden délután és szombaton reggel közlekedik. A budapesti járatszám-csökkentést a SkyWork a kicsi és alacsony fizetőképességű magyarországi kereslettel, illetve az egyéb útvonalain elérhető nagyobb bevétellel indokolja.


Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.