Mint arról mi is beszámoltunk, a Wizz Air először Kijevből indított járatot Kutaisziba, azóta azonban már több város repülőterére is közlekedik: Donyeckbe, Harkovba, Katowicébe, Lvovba, Varsóba és Vilnius-ba is jár, most pedig Budapest is bekerült a kínálatba.
Ősszel indul a kutaiszi járat Budapestről
Váradi József elmondása szerint hetente két járatot üzemeltetnek majd a két város között, az első gép szeptember 30-án indul a magyar fővárosból. Jelezte: kapacitásaik 20 százaléka már az unión kívülre repül, amely azért fontos, mert diverzifikálniuk kell a portfoliójukat, így biztosított a további növekedés.
Kutaiszi |
Kutaiszi Grúzia második legnagyobb városa, a 10. század végétől majdnem 150 évig az ország fővárosa volt. A Rioni folyó két partján elterülő város az ország egyik legjelentősebb oktatási és tudományos központja. Bár Kutaisziban több - főként történelmi - látnivaló is akad, az ide érkező utasok egyelőre inkább a városon kívül eső attrakciókra kíváncsiak, így kevésbé élénk, mint Batumi vagy Tbiliszi. Az Kutaisziba látogatók megnézhetik többek között a gyönyörű Bagrati katedrálist és a Gelati kolostort - mindkettő a UNESCO Világörökség része -, valamint a Sataplia természetvédelmi területet, ahol cseppkőbarlangban sétálhatnak és dinoszauruszok lábnyomait is megtekinthetik. |
Hozzátette: a 2012-ben felépített repülőtér nemcsak a szűkebb, hanem a Fekete-tengeri és kaukázusi térséget is ki tudja szolgálni, az összes fontosabb turisztikai célpont egy-másfél órán belül elérhető.
A mintegy egy évvel ezelőtti bakui járatnyitásról azt mondta, alapvetően befektettek az útvonalba, de a forgalmi potenciál megvan, reményeik szerint a második év már jó eredményeket fog hozni, a foglalási adatok bíztatóak.
Fontos partner Grúzia
Szijjártó Péter államtitkár beszédében azt emelte ki, hogy a Wizz Air "Irány kelet" és a kormány "Keleti nyitás" stratégiái erősítik egymást, és hozzájárulnak a magyar gazdaság teljesítményéhez. Hozzátette: azért van nagy jelentősége a járatnyitásnak a magyar gazdaság szempontjából, mert Grúzia Magyarország második legfontosabb kereskedelmi partnere a kaukázusi térségben.
Forrás: MTI
Forrás: Turizmus Online