Az ország és egyben Európa legnagyobb légitársasága a 24 órás pilótasztrájk után egyelőre a korábban bejelentett szükségterv alapján üzemelt, csakúgy, mint a munkabeszüntetés által érintett leányvállalata, a Germanwings is. Az ország legnagyobb repülőterein, így a frankfurtin, a hamburgin, a münchenin és a berlini repülőtereken a járatok több mint 50 százalékát az előző napi sztrájk okozta fennakadások miatt törölni kényszerültek. Mindennek ellenére pánik sehol nem volt, az utasok éltek a sztrájk idejére biztosított rendkívüli lehetőségekkel, így szükség esetén más légitársaságot vehettek igénybe, vagy vasúton tehették meg a tervezett utat.
Klaus Walther, a Lufthansa szóvivője kedd délelőtti nyilatkozatában azt hangoztatta, hogy műszaki, illetve szervezeti okok miatt csak fokozatosan tudnak visszatérni a normális kerékvágásba. A többi között arra hivatkozott, hogy a hétfői sztrájk miatt több repülőgép, illetve a személyzet nem ott volt, ahol az eredeti menetrend szerint kellett volna lennie. A szóvivő közölte, hogy előbb a belföldi, illetve az Európán belüli járatokat igyekeznek minél előbb az eredeti menetrendnek megfelelően közlekedtetni, és ezután következhetnek a tengerentúli járatok. A helyzet teljes normalizálódásához még legkevesebb egy-két napra van szükség. Walther szerint minden remény megvan arra, hogy legkésőbb péntekig a Lufthansa mind a 200 célállomásra a normális menetrendnek megfelelően repül.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy eleget tesznek a frankfurti munkaügyi bíróság felszólításának, mielőbb vissza kívánnak térni a tárgyalóasztalhoz. Hasonlóan nyilatkozott a több mint 4000 Lufthansa-pilótát tömörítő Cockpit szakszervezet képviselője is. Az eredetileg négy napra tervezett munkabeszüntetést a szakszervezet a béremelést, illetve a munkahelyek biztonságának garantálását célzó követelések alátámasztására kezdeményezte, a munkaügyi bíróság azonban az első nap után a feleket feltétel nélküli tárgyalásokra kötelezte. Mindennek alapján a Cockpit beleegyezett abba, hogy március 8-ig felfüggeszt minden fajta sztrájkot, és a Lufthansával tárgyalásos megoldásra törekszik.
Értesülések szerint a korábbiakhoz képest valamelyest közeledtek az álláspontok. Így a szakszervezet lemondott arról, hogy a belső bérmegállapodások alkalmazását kiterjesszék a Lufthansa külföldi és olcsóbban működő leányvállalatira, a Lufthansa ugyanakkor arra tett ígéretet, hogy garantálja a munkahelyek biztonságát. A szakszervezet attól tartott, hogy bizonyos munkahelyek külföldre történő "kitelepítése" mintegy 500 Lufthansa-pilóta állását veszélyeztetné. A német kormány üdvözölte a sztrájk felfüggesztését, illetve a tárgyalások felújításáról született megállapodást. Peter Ramsauer közlekedési miniszter reményét fejezte ki, hogy a Lufthansa és a szakszervezet között kölcsönösen elfogadható egyezség jön létre a vitás kérdésekről. Keddi bejelentés szerint a felek jövő hétfőn újítják fel a tárgyalásokat. (MTI)