Megszűnnek a torlódásokat okozó szintbeni keresztezések a Budapest-Esztergom vasútvonalon

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában a közlekedés gyorsabbá és biztonságosabbá tétele érdekében különszintű átjárók épülnek Pilisvörösváron, Solymáron, Üröm megállóhely közelében és a Pomázi úton. Az ürömi körforgalom nyári átadása után a 10. sz. főúton a közlekedés gördülékenyebb lesz, a torlódások várhatóan csökkennek majd. A munkálatok részleteiről Becsey Zsolt közlekedésért felelős helyettes államtitkár és Loppert Dániel, a NIF Zrt. kommunikációs vezetője számolt be 2015. április 8-án. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Pilisvörösváron várhatóan csütörtök hajnalban átadják az új aluljárót. Az autósok mellett a gyalogosok és kerékpárosok is a részben ideiglenes nyomvonalú aluljárót használva tudnak átkelni a vasút egyik oldaláról a másikra. A vasúti forgalom megindulását követően Solymáron lezárják a Vasút utcai patkó alakú átjárót a vasútállomás mellett, ahol mindkét oldalon P+R parkolókat építenek. A szintbeni átjáró helyett a bevásárlóközponti körforgalomból induló úton lesz elérhető a település. A Bécsi és Pomázi úti szintbeni átjárók lezárása várhatóan 2015 telén valósulhat meg, ha már megtörtént a 10. sz. főút új nyomvonalon való kiépítése és az Aranyvölgy utca kiszélesítése.

Az ürömi körforgalom dél-nyugati ága teremti meg a kapcsolatot az új, közel 2 km hosszú szakasz és a meglévő 10. sz. főút között. Az új nyomvonalon felüljáró fog átívelni a kétvágányú vasútvonal és az Aranyhegyi patak felett, a Bécsi útba pedig a jelenlegi szintbeni átjárótól délre fog becsatlakozni. A 10. sz. főút Üröm és az átjáró közötti része az Aranyvölgy utcában folytatódik majd.

Jobb autóközlekedés, több vasúti járat

Becsey Zsolt közlekedéspolitikáért felelős államtitkár elmondta: „Az ürömi kereszteződés hosszú évek óta az egyik neuralgikus pontja a főváros környéki autóközlekedésnek. A Budapest-Esztergom vasútvonal felújítása nagyon fontos szakaszához érkezett azzal, hogy a körforgalom megépítésével már júliusban megszűnhet itt az állandó torlódás. A tervek szerint a vonatok is megindulnak a nyáron, így a következő tanévben a pótlóbuszok nem terhelik tovább az amúgy is sűrű forgalmú 10-es utat. Az év végére a Pilisvörösvártól Budapestig tartó szakaszon a szintbeli keresztezések kiváltásával lehetővé válik, hogy nemcsak az autóforgalom lehet kedvezőbb, hanem csúcsidőben a vonatok is sűrűbben járhatnak. Az átfogó rekonstrukció a villamosítással zárul le, amelynek eredményeként az esztergomi szakaszon is megjelenhetnek a népszerű elővárosi motorvonatok.”

Loppert Dániel, a NIF Zrt. kommunikációs vezetője hozzátette: „Az ürömi körforgalom és a Bécsi úti átjáró kiváltásának munkálatai ütemterv szerint haladnak. Szerda hajnalban megnyitottuk a körforgalom 10. sz. főúton kívüli részét. Az átterelést követően a mostani csomópontban elkezdjük kialakítani a közel 60 méter átmérőjű körforgalom keleti oldalát. A körforgalom építésével párhuzamosan folyik a kivitelezés a 10. sz. főút bevezető szakaszán, a vállalkozó a humuszleszedés nagy részével elkészült, jelenleg a töltésalapozást végzi. Az Aranyvölgy utcában a szélesítéshez szükséges közműépítési munkák múlt héten elkezdődtek. ”

A beruházások a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából a NIF Zrt. fejlesztésében 85% uniós és 15% hazai forrás felhasználásával valósul meg.

Forrás: NFM


Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni

A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni 

Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság

Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság 

Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata

Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata 

Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése

Július 1-től megváltozik Budapest és az agglomerációs területek éjszakai közlekedése 

Az új rendszernek köszönhetően Budapesten éjszaka is könnyebb lesz eljutni a külső kerületekbe, és sokkal könnyebb lesz a belvárosi Deák Ferenc térről eljutni éjszaka a főváros környéki településekre is.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.