Tavaly szeptemberben mi is hírt adtunk arról, hogy elindult a fonyódi kikötő korszerűsítése. Idén májusban lezárult a fejlesztés: a projekt keretében a vízi munkák részeként felújították a meglévő nyugati és keleti mólószárakat, a mólósétányt pedig magasabbra emelték.
A személyhajó-kikötő fogadóhelye háromállásosra bővült, növelve a kikötő kiszolgálási kapacitását és működési rugalmasságát.
Fotó: Magyar Építők
A tájékoztatásból kiderült, hogy a kivitelezés során megújultak a térburkolatok, rendezett zöldfelületek kapcsolódnak a kikötőhöz, korszerű közvilágítás és térinformatikai rendszer épült ki, emellett elektromos kerékpártöltők és egy kisebb játszótér is helyet kapott a területen.