Perelnek a londoni taxisok, elegük van az Uber-sofőrökből

Több mint tízezer londoni taxis nyújtott be keresetet az Uber ellen, azzal vádolva a céget, hogy megsértette a taxizás szabályait és szándékosan félrevezette a hatóságokat az engedélyek megszerzése érdekében, számol be a hírről a Guardian híre nyomán az  atv.hu portál.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Mint írják, a londoni taxisok megelégelték, hogy jogtalanul lettek megfosztva a remekül jövedelmező állásuktól, ezért perre mennek,

a tét: több száz millió font.

Forrás: Pixabay
Forrás: Pixabay

A londoni hagyományos fekete taxikat tömörítő szakszervezet több millió fontos pert indított az Uber ellen. A taxisokat képviselő RGL Management több mint tízezer taxisofőr nevében nyújtott be kerestet csütörtökön a londoni legfelsőbb bírósághoz: ebben azt állítják, hogy az Uber jogtalanul kapta meg a működési engedélyt a város vezetésétől 2012-ben, így pedig igazságtalan piaci előnyre tett szert, és ezzel teljesen tönkretette a hagyományos taxisokat.

A taxisok követelései közel 250 millió fontot tesznek ki, ebből pedig a sofőrök fejenként akár 25 ezres – több mint 11 millió forintos – kártérítésre is jogosultak lehetnek

– írja a Guardian.

A csütörtökön benyújtott kereset alapján a per az Uber brit működésének első, 2012 májusától 2018 márciusáig tartó időszakát vizsgálhatja majd.

Az Uber vezérigazgatója, Dara Khosrowshahi nem örülhet a fejleményeknek, ugyanis 2017 óta azon dolgozik, hogy helyreállítsa a megtépázott kapcsolatot az angol taxisokkal. Akkor történt ugyanis az az incidens, hogy a vállalat társalapítója, Travis Kalanick „az utak pöcegödrének” nevezte a hagyományos sofőröket. A cég ezután elvesztette a működési engedélyét, majd ugyanez történt 2019-ben, de akkor sikeresen fellebbeztek a döntés ellen. 2022-ben pedig 30 hónapra szóló engedélyt is kaptak, amelyet idén szeptember végéig kell majd megújítani.

 


Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.