Még a nyáron tett bejelentést egy német utas, miután az utasbiztonsági átvilágítás után követően zakójából eltűnt mobiltelefonja. A repülőtéri rendőrök alapos nyomozást követően a napokban bukkantak a készülék nyomára és azonosították az elkövetőket. A rendőrök a két ellenőr elszámoltatása során kiderítették, hogy nem ez volt az egyetlen cselekedetük, mert korábban több telefont és egy karórát is elloptak a talált tárgyak elhelyezésére szolgáló helyiségből - áll a közleményben. A sajtószóvivő közlése szerint tisztázásra vár, hogy a talált és elhagyott tárgyakat az utasok milyen körülmények között "felejtették" az ellenőrzési ponton, jóllehet naponta számtalan esetben hagynak hátra véletlenül tárgyakat, továbbá ki kell deríteni azt is, hogy mások is járhattak-e úgy, mint a német utas. A közlemény szerint a repülőtéri rendőrök a viszonylag kisebb értékű lopás ellenére nagy figyelmet fordítottak az eset felderítésére, "hiszen az utasbiztonsági ellenőrök olyan típusú kockázatot jelentenek a munkáltató és az utasok számára, amivel kevesen számolnak, bízva a biztonsági emberek becsületes magatartásában". (MTI)
Reptéri utasbiztonsági ellenőrök ellen indult eljárás Ferihegyen
Ferihegyen két repülőtéri utasbiztonsági ellenőr ellen orgazdaság, illetve lopás megalapozott gyanújával eljárást indított a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság, mert a gyanú szerint több alkalommal is meglopták az utasokat - közölte Horváth Katalin Fanni, az igazgatóság sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén
Megítélésük szerint a budapesti repülőtér környezetvédelmi engedélye nem védi a lakosságot és a környezetet.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása
A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő
Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját
Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás
Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták
A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé
Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.
A nyugdíjas korú HÉV-szerelvények végre elmehetnek pihenni
Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter kedden Facebook bejegyzésében.
Ritkítja budapesti járatait a kínai légitársaság
Június első felében egyáltalán nem közlekedik Sencsen és magyar főváros között, július elejétől augusztus végéig pedig csupán heti egyet üzemeltetnek.
Indul Európa egyik leghosszabb vonatjárata
Június 25-én indul az új, több mint 1300 kilométer hosszú nemzetközi vasúti járat, amely Lengyelországot, Csehországot és Németországot köti össze.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.