Részesedést szerez az Air France-KLM Csoport a SAS AB-ben
A SAS AB igazgatóságának döntése értelmében az Air France-KLM Csoport részesedést szerez a skandináv légicégben, emellett a légitársaságok kereskedelmi együttműködést is kötnek, ha a SAS kilép jelenlegi légiszövetségéből, a Star Alliance-ből.
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
A megállapodás értelmében az Air France-KLM Csoport, a Castlelake és a Lind Invest ApS konzorciumként vehet részt a jelenleg az Amerikai Egyesült Államokban kiadott csődvédelem alatt működő SAS AB pénzügyi helyzetének rendezésében.
Ennek részeként a dán állammal közösen a konzorcium 1,175 milliárd USA-dollár értékű befektetést hajt végre, amelyből 475 millió dollár törzsrészvény, 700 millió dollár pedig átváltható kötvény.
Az Air France-KLM Csoport 144,5 millió dollárért szerez legfeljebb 19,9 százalékos részesedést az újjászervezett SAS AB-ben. Ebből 109,5 millió dollárt törzsrészvényekben, 35 millió dollárt pedig átváltható kötvények formájában biztosítanának. Ez a befektetés nincs hatással a Csoport középtávú pénzügyi kilátásaira és illeszkedik a hosszútávú stratégiába, hiszen az Air France-KLM korábban többször is kijelentette, hogy aktív szerepet kíván betölteni az európai légiközlekedés konszolidációjában.
A tranzakció még véglegesítés előtt áll, és egyebek között Svédország, az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok versenyjogi hatósági jóváhagyásától is függ. Pénzügyi teljesítménytől és a konzorcium tagjai közötti megállapodástól és versenyjogi jóváhagyásoktól függően az Air France-KLM Csoport részesedése tovább növelhető, így irányítói jogosultságokkal rendelkező részvényessé válhat.
Ezzel párhuzamosan a SykTeam légiszövetségbe tartozó Air France-KLM arra is törekszik, hogy minél szorosabb kereskedelmi együttműködést hozzon létre a SAS AB-vel, amelynek egyik feltétele, hogy a skandináv légicég kilép jelenlegi légiszövetségéből, a Star Alliance-ből. Ezt követően a francia-holland vállalat megerősíti pozícióit a SAS hagyományos, észak-európai piacain, hogy az utasok könnyebben és kényelmesebben hozzáférjenek az Air France-KLM globális járathálózatához.
Benjamin Smith, az Air France-KLM Csoport vezérigazgatója amellett, hogy üdvözölte a SAS AB igazgatóságának döntését, azt hangsúlyozta: szoros kereskedelmi kapcsolatra törekednek, hiszen a SAS erős brandnek számít az északi országokban, ez hatalmas lehetőség az Air France-KLM előtt, hogy javítsa pozícióját ebben a térségben. „Nagyon örülünk annak, hogy a SAS történelmének új fejezetében mi is részt vehetünk, hálásak vagyunk a légicég igazgatóságának bizalmáért” – mondta.
Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz.
A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.