Sétarepüléssel ünnepli a sikeres oltási programot az Emirates

Az Emirates légitársaság sétarepüléssel ünnepeli az Egyesült Arab Emírségek oltási programjának sikerét. A sétarepülésen olyan személyzet és utasok vesznek majd részt, akik mindkét dózist megkapták a COVID-19 elleni vakcinából.

2021. április 10-én, helyi idő szerint 12 órakor száll majd fel az EK2021-es különjárat a Dubaji Nemzetközi Repülőtérről, hogy két és fél órás sétarepülést tegyen az Egyesült Arab Emírségek területe felett fedélzetén olyan személyzettel és utasokkal, akik már megkapták a Covid-19 elleni védőoltás mindkét dóziást.

A különleges eseménnyel a légitársaság nem csak az Egyesült Arab Emírségek vakcinázási programjának sikereit, hanem az Emirates személyzetének – azon belül pilóták és légiutas-kísérők - beoltása terén elért eredményeket is ünnepli. Az Egyesült Arab Emírségek világszinten élen jár a lakosság átoltottsága terén. Minden emirátusokbeli állampolgárnak négy COVID-19 elleni vakcina jár ingyen. A mai napig több mint 8 millió oltást adtak be, ami a lakosságának több mint felének nyújt már védettséget.

Az Emirates is csatlakozott az önkéntes oltási programhoz és már több mint 35 ezer emírségekbeli munkatársa megkapta a vakcinát a vállalat oltópontjainak valamelyikén. A légitársaság pilótáinak és légiutas-kísérőinek pedig több mint 85% -a már megkapta a második oltást is.

A sétarepülést a legújabb Airbus A380-as óriásgép teljesíti majd, amelyen az utasok kipróbálhatják az Emirates új Pemium Economy üléseit, illetve megismerkedhetnek az új kabinbelsőkkel. Az A380-as óriásgép továbbra is az utazók kedvence. A sétarepülés során az utasok élvezhetik az ice fedélzeti szórakoztató rendszer programjait, az all inclusive menüt, a Business és First Class osztályon utazók számára elérhető Onboard Lounge-ot, és a légiutaskísérők legendás barátságosságát.

A EK2021-es különjáraton utazók a fedélzeti élmények mellett, a Dubaji Nemzetközi Repülőtér legújabb, biometrikus és érintés nélküli technológiákat alkalmazó egészségvédelmi szolgáltatásait is kirpóbálhatják, amelyek a járvány alatti és utáni utazást teszik gördülékennyé és biztonságosabbá.

 


Mostantól ingyenes SpaceX Starlink internet a lett légitársaság fedélzetén

Mostantól ingyenes SpaceX Starlink internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.