A 2013-ban kezdett beruházás 1 milliárd forintba került, a költség 73 százalékát az Európai Unió finanszírozta.
Feldmann Márton hangsúlyozta: a fokozatosan telepített új automaták 2015-ben 2 milliárd forintot, az éves összes árbevétel 8 százalékát hozták a vállalatnak.
Feldmann Márton kiemelte, hogy az új automatákból minden típusú belföldi viszonylatra érvényes menetjegy, bérlet megvásárolható a nap 24 órájában, az értékesítésen kívül közlekedési információt is ad. Az automata vásárlásnál rugalmas fizetési lehetőséget biztosítanak azzal, hogy érmét, bankjegyet, bankkártyát elfogadnak, és a jegykiadó készpénzfizetésnél vissza is tud adni, illetve lehetővé teszi az otthon vásárolt internetes jegy nyomtatását.
A MÁV-Start vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy az eddigi kedvező tapasztalatok indokolják a program folytatását, eddig saját forrásból a MÁV-Start további hat automatát telepített, és szeretnének a 2014-2020-as uniós fejlesztési időszakban is forrást kapni erre a célra. Számítások szerint 300-400 korszerű jegykiadó automata telepítésével országos hálózatot tudnának kialakítani - tette hozzá.
Forrás: MTI