Taxisok verekednek az utasért Ferihegyen

Akár tettlegességig is fajul taxisok közt az utasért folytatott versengés a Ferihegyen - írja az Index.

Mint arról az internetes hírportál beszámolt a tavalyi szerződés bontást követően levonult Zóna Taxi emberei akár kevésbé szalonképes módszerekkel is hajlandóak megküzdeni a drága zsákmánynak számító utasért.

A Zónások utasaikat a reptéri előcsarnokban szólítják le, a Budapest Airport (BA) szerint jogtalanul. Az utasvadászat miatti sorozatos szóváltások a Főtaxisok szerint nemrég tettlegességig fajultak, ezt a Zónánál cáfolták és a BA sem erősítette meg, mondván nem kaptak hivatalos tájékoztatást az incidensről.

A BA álláspontja illetve a decemberben átírt belső szabályzata szerint a reptéri előcsarnok közforgalom előtt megnyitott magánterületnek minősül, tehát az üzemeltető engedélye nélkül mindenféle promóciós tevékenység tilos a reptér területén.

"A repülőtéren bármilyen kereskedelmi tevékenység tilos, illetve a BA engedélyéhez kötött. A Zónának semmilyen joga nincs, a lehető legagresszívabb és legpofátlanabb módon próbálnak utasokat halászni nem éppen bizalomgerjesztő emberek" – mondta el az Indexnek a BA szóvivője, Hardy Mihály.

Veres István, a Zóna vezetője a légügyi hatóság állásfoglalására hivatkozva cáfolja a BA állításait. A Veres által hivatkozott állásfoglalás szerint a reptérrend hatálya nem terjed ki az utascsarnokra. Hardy ellenben azt mondja: Veres a légügyi hatóság korábbi, hatályon kívüli állásfoglalására hivatkozik, ami az új szabályok szerint már nem érvényes.

A helyzetet a rendőrségnek kellene megoldania a BA szerint. A rendőrség azonban nem lép; Veres szerint azért, mert a rendőrség tudja, hogy semmilyen jogszabályt nem sértenek meg. A reptéri rendőrség egyelőre nem válaszolt az Index üggyel kapcsolatban feltett kérdéseire.

A BA-val azonos álláspontot képvisel az Index által szintén megkérdezett Budapesti Közlekedési Központ is a repülőtér területén foyltatott kereskedelmi tevékenységek engedélyezésével kapcsolatban.

Forrás: Index


Scoot: Bécs-Szingapúr járatindítás

Scoot: Bécs-Szingapúr járatindítás 

Ünnepélyes keretek között fogadták Bécsben az első közvetlen szingapúri járatot.
Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyászcsatájához

Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyászcsatájához 

Tizenkét ország fogyasztóvédelmi szervezete csatlakozott a spanyol kezdeményezéshez.
IATA: nyereség a szélsőséges időjárás ellenére

IATA: nyereség a szélsőséges időjárás ellenére  

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint a légitársaságok a gazdasági és geopolitikai bizonytalanságok ellenére is erős nyereséggel számolhatnak 2025-ben.
Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán

Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán 

A listára valamennyi Suriname-ban és Tanzániában engedélyezett légi fuvarozó felkerült.
Épülhet a repülőtéri gyorsvasút

Épülhet a repülőtéri gyorsvasút 

A beruházás előkészítése az ezt részletező kormányhatározat alapján elkezdődött, a koncessziós pályázatokat fél éven belül kiírhatják.
Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között

Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között 

A politikus közölte, az új kompjárattal erősíteni kívánják a baráti és gazdasági kapcsolatokat a két ország között.
Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours 

Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.
Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.