Tessék, ez lett a Ferihegy trehányságából!

A Ferihegy az unió hatóságai által múlt héten történt leminősítése nem marad válaszintézkedések nélkül az uniós repülőterek részéről.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Jóllehet, a jelenlegi uniós gyakorlat alapján minden tagállam saját hatáskörben dönt arról, milyen intézkedéseket alkalmaz a Budapestről érkező járatok utasainak ellenőrzése során. A csehek Prága Ruzyne repterén úgy döntöttek, hogy óvatosabban kezelik a Toldi Miklós országából érkező átszálló utasokat.

A CSA, cseh légitársaság tájékoztatása szerint a Ruzyne-i repülőtéri hatóság unión kívüli járatként kezeli a Budapestről érkező járatokat. Ez vonatkozik mind a Malévre, mind a CSA-ra. Az átszálló utasok beszállókártyája kap egy zöld stemplit. A beszállókártyát Prágában a kiszállásnál is ellenőrizhetik. A beszállókártyák alapján két busszal viszik a géptől az utasokat a terminál épülethez. Csomagjaikkal együtt újra ellenőrzik az átszálló utasokat. A szankciók érintik a vámmentes üzletben történő vásárlást is. Minden vásárlás a budapesti „duty free” üzletekben EU-n kívüli vásárlásnak minősül és nem engedélyezett átszálló járatokon.

Vigasz, hogy a point-to-point Prágáig közlekedő utasok normál beszállókártyát kapnak.

Mint ismeretes a Budapest Airportot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) július utolsó előtti hétvégéjén értesítette, hogy elvérzett az EU június eleji repülésbiztonsági vizsgálatán. Ettől fogva a legnagyobb magyar nemzetközi repülőtérről érkező átszálló utasok uinón kívüli utasként kezelendők. Ez alapján, repülőterek saját hatáskörébe utalva ugyan, de ismételt biztonsági ellenőrzéseken kell az utasoknak keresztül mennie. Az intézkedések a Ferihegy forgalmának 10 százalékát érintik. Az ügy nyilvánosságra kerülésekor Márton Attila, légügyekért felelős miniszteri biztos elmondta: a biztonságos minősítés visszaszerzése 6-12 hetet vehet igénybe.


Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények

Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények 

A sebességkorlátozásra azért van szükség, mert a sínek hőmérséklete 50 fok fölé emelkedik a hőségben.
Járatnyitás Budapestre

Járatnyitás Budapestre 

Bristolból, Liverpoolból és Belfastból is indulnak új járatok.
Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől

Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől 

Rekordalacsony kibocsátással zárta a 2026-os pénzügyi évét a légitársaság.
Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek

Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek 

Rövidebb terelések jöhetnek az autópályákon.
Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak

Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak 

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) bejelentette: pénteken több független benzinkút országszerte zárva tart.
Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.