A China Eastern bejelentette: a Shanghai Airlines légitársasággal közösen heti két-két új járatot indít a Sanghaj-Budapest légi összeköttetés kiegészítéseként, Hszian és Csengtu városába. A hátterében az óriási kereslet áll: 2019-ben Kína és Magyarország között 220 000 légi utas közlekedett, ami az előző évhez képest 18%-os, az elmúlt öt év alatt pedig 180%-os növekedést jelent.
Az új járatok egész évben közlekednek, így a Sanghaj-Budapest, és Peking-Budapest járatokkal együtt már négy közvetlen, télen-nyáron elérhető légiösszeköttetés közül választhatnak az utasok Kína irányába. A mostani bővítéssel a Shanghai Airlines fedélzetén elérhető ülőhelyek száma több mint kétszeresére, évi 89 ezerről évi több mint 200 ezerre ugrik.
Csengtu és Hszian városai egyaránt a kereskedelmi selyemúton helyezkednek el, ezáltal a turizmus mellett a gazdasági és üzleti kapcsolatokat előremozdíthatja az új járatok elindítása. Az egyre élénkülő keresletnek és kínálatnak köszönhetően az útvonalat kiszolgáló utasszállító repülőgépek jelentős légi teheráru forgalmat bonyolíthatnak le; a repülőgép rakterében szállított áru mennyisége akár 25 tonnát is jelenthet járatonként és irányonként.
Az újonnan elindított járatokkal együtt a magyar főváros repülőtere kínai légiösszeköttetések tekintetében toronymagasan vezeti a régiós listát: a Budapest Airport Kelet-Közép-Európa legkiterjedtebb útvonalhálózatát kínálja Magyarország és Kína között, 35%-kal több ülőhelyet kínálva, mint a prágai repülőtér.
Forrás: MTI