Utasbarát szabályokat vezetett be a BKK

Enyhültek a pótdíjazás szabályai május elsejétől a Budapesti Közlekedési Központnál (BKK).

A BKK közleményében felidézték, hogy a Fővárosi Közgyűlés március 31-én elfogadta a cég díjszabását, amely a pótdíjazást is érinti.

A három legfőbb változás egyike, hogy két munkanapot biztosítanak a helyszíni pótdíj befizetésére a pótdíjazás után. Erre eddig nem volt lehetőség - hangsúlyozták. Azért döntöttek "az ügyfélbarát befizetési lehetőségről", mert még nem lehetséges bankkártyás fizetés a helyszínen a pótdíjazáskor. Az elektronikus jegyrendszer bevezetésével tovább bővül a befizetések lehetősége az ellenőröknél lévő mobilkészülékeknek köszönhetően, azok ugyanis már bankkártyás fizetési módot is biztosítanak majd - tették hozzá. Fontos változás, hogy a pótdíj mértéke helyszíni készpénzes kiegyenlítésekor 16.000 forintról 8.000 forintra mérséklődött. A pótdíj helyszíni megfizetéséről a jegyellenőr minden esetben pótdíjelismervényt köteles adni.



A bérletbemutatásra a továbbiakban - kettő helyett - öt munkanapon belül lesz lehetőség.

A harmadik legfőbb változás, hogy májustól nem függ a korábbi pótdíjaktól a bérletbemutatás lehetősége. Eddig azok az utasok, akik nem rendezték korábbi pótdíjtartozásukat, nem élhettek a bérletbemutatás lehetőségével.

Azt írták, hogy a fenti folyamatokról sok észrevétel érkezett a BKK-hoz, ezek figyelembevételével dolgozták ki a módosításokat. A változások célja, hogy bővüljön és még inkább ügyfélbaráttá váljon a pótdíjbefizetések lehetősége.

További változások is életbe lépnek a BKK-nál. A kutyabérlet igazolvány nélkül is érvényes lesz egy kutya szállításakor. A mentőszolgálat dolgozói pedig érvényes szolgálati igazolvány felmutatásával ingyen utazhatnak a járműveken.

Újdonság az is, hogy májustól az 1-es villamos és a 103-as busz közötti átszálláskor nem kell új jegyet kezelni, hanem a már kezelt jeggyel lehet továbbutazni.

Bővebb információkat ide kattintva olvashat.

Forrás: Turizmus Online / MTI


Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom

Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom 

Rekord utasforgalom várható az idei nyáron a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyre a Budapest Airport már tavaly ősszel megkezdte a felkészülést.
Új VIP terminál a máltai repülőtéren

Új VIP terminál a máltai repülőtéren 

4,5 millió eurós beruházással újult meg a máltai repülőtér VIP vendégterminálja.
Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá 

A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.
Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága 

A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.
Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira 

A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.
A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait 

A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.
Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is

Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is 

MOL Limo: a hosszútávú belföldi bérlések legnépszerűbb célpontja a magyarok körében a Balaton.
Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján

Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján 

Immár tizedik alkalommal nyerték el az „Európa legjobb légitársasága” címet.
Emirates: új játékok, jobb repülési élmény

Emirates: új játékok, jobb repülési élmény 

A légitársaság a nyári iskolai szünetre időzítve új fedélzeti játék- és táskakollekciót vezet be a gyerekek számára minden járatán.
Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat

Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat 

A turistákat egyik görög szigetről a másikra szállító hidroplánokról van szó.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.