A BFTK Budapestinfo standdal képviseli Budapestet Pozsonyban

Magyarország szlovákiai nagykövetsége és a Pozsonyi Magyar Intézet idén negyedik alkalommal szervezi meg a „Több mint szomszéd – Magyar Kulturális Hét Pozsonyban” rendezvénysorozatát június 4-11. között. 

A szervezők komoly segítséget kaptak Pozsony főpolgármesterétől Ivo Nesrovnaltól, aki a programsorozat fővédnöke is egyben. Nagy eredmény, hogy a Magyar Kulturális Hét része lett a Pozsonyi Nyári Fesztiválnak, és ezzel még több megjelenési lehetőséget biztosít a rendezvénysorozat számára.

A Magyar Kulturális Hétnek, a hagyományokhoz híven a Hviezdoslav téri szabadtéri színpadon is vannak programjai. A kulturális kínálat mellé itt magyar ízeket felvonultató gasztronómiai fesztivál is társul. A legtöbb látogatót várhatóan idén is ez a fesztivál vonzza majd, amelynek negyven standján az ételek mellett idén hungarikumok bemutatójával és kézműves termékekkel is várják az érdeklődőket.

2017. június 8-11. között a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK) – a nagy érdeklődésre számot tartó rendezvényen – partnerségben az Aquaworld Resort Budapesttel – Budapestinfo standon képviseli Budapest turisztikai, kulturális és attrakció kínálatát. 

A BFTK informátor kollégái – a napokban megjelent – reprezentatív Budapest’s Finest angol nyelvű városmagazin, a hétnyelven megjelenő Budapest Guide városkalauz, valamint City Map információs térkép segítségével tájékoztatják az érdeklődőket a magyar főváros nyári kínálatáról, a Budapest Card hivatalos városkártya kedvezményes csomagajánlatairól, a Budapesti Nyári Fesztivál, valamint a nagy sportesemények, mint a FINA Budapest 2017 vizes világbajnokság, a Formula 1 Magyar Nagydíj, valamint a Red Bull Air Race Budapest 2017 rendezvényekről.

A BFTK Budapestet bemutató és népszerüsítő tevékenysége amiatt is fontos Pozsonyban, mivel a Szlovákiából érkező turisták száma 2016-ban a KSH kereskedelmi szálláshely statisztikája szerint 15,7%-kal nőtt.

A Magyar Kulturális Hét programjairól bővebben: itt tájékozódhat.

A kulturális rendezvénysorozathoz konferencia is kapcsolódik, a visegrádi országok részvételével – témája az Európai Unió jövője a V4-es országok perspektívájából.


Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni

Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni 

Ha tavasszal szeretnénk utazni, akkor közeli úti célra még vehetünk kedvező árú repülőjegyet.
Ausztria 2024-es turisztikai eredményei

Ausztria 2024-es turisztikai eredményei 

Ausztria számára 2024 különösen sikeres év volt a közép-kelet-európai piacokon.
Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik

Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik 

Mutatós vendégszámok, az igazi profik ősszel indulnak a szigetre.
Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban

Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban 

Vajon szüksége van marketingre a világ egyik leglátogatottabb országának, amely több esetben az overtourismmal is küzd?
Túlzsúfoltság a velencei karneválon

Túlzsúfoltság a velencei karneválon 

Valentin nap hétvégéjén hatalmas tömegű turista áradat lepte el a velencei utcákat és hidakat újabb aggodalmakat keltve a helyiekben.
Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek

Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek 

A 2025-ös év ismét gazdagá vásárprogramot hoz a brnó-i vásárterületre, tele nagy jelentőségű eseményekkel különöző iparágak és egyéb szakterületek számára.
Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában

Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában 

Kulturális központtá alakítaná Diego Velázquez (1599-1660) világhírű spanyol festő sevillai szülőházát az épületet megvásároló befektetői csoport.
Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni?

Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni? 

Az elsőt Budapesten mérik, a második pedig Málta szigetén a most jellemző hőmérséklet.
A jövő fesztiválja Bécsben

A jövő fesztiválja Bécsben 

Áprilisban Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.
Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson

Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson 

A 44 éves magyar sportoló közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.