A karácsonyi bölcsők 800 éve

Máltán nem új keletűek a karácsonyi bölcső kiállítások és jászol kompozíciók. A több évszázados múltra visszatekintő hagyomány ma is élő szokás  - most nagyszabású kiállítás keretében tekinthetők meg Valetta belvárosában.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Decemberben a házak ablakaiban, templomok előtt, utcákon, tereken, lépten-nyomon különféle apróbb és nagyobb jászlakra bukkanhatunk. Nem meglepő, hogy idén, amikor az első karácsonyi jászol 800. évfordulóját ünneplik, nagyszabású kiállítást tartanak az egyébként felújítás miatt még zárva tartó Nagymesterek Palotájában is.

A kiállítást, az esemény fővédnöke, őexcellenciája, George Vella máltai elnök nyitotta meg november 19-én.

A „Karácsonyi bölcső útja Szent Ferenccel" (The Crib's Journey with St Francis) című kiállítás egy olyan nemzetközi kezdeményezés részét képezi, amelyet a Bölcsőbarátok Nemzetközi Szövetsége (International Friends of the Crib Federation) indított útjára, Szent Ferenc által az olaszországi Greccióban megalkotott első ünnepi bölcső 800. évfordulójára. A kiállításon máltai és külföldi művészek alkotásait mutatják be, ezzel azt az üzenetet közvetítve, hogy a karácsonyi bölcső a világ minden táján egyesíti az embereket.



A kiállítás mintegy 60 kompozíciót mutat be, amelyek különböző anyagokból - papírmasé, üveg, polisztirol – készültek. A kiállítás ideje alatt számos workshopot szerveznek, melyek során megismerhetjük a bölcső-, a jászol- és a figurakészítés részleteit és a karácsonyi bölcsők történetéről is tartanak előadásokat.

A Heritage Malta egy színes katalógust is kiad a kiállításról, ami a szigetország karácsonyi hagyományait is bemutatja. Készül egy limitált kiadású, 15 figurából álló betlehemes készletet is, amely a hagyományos máltai jászol kompozíciók főszereplőit és más tipikus figurákat tartalmaz, mint például egy karácsonyi prédikációt tartó gyermeket. A készletet Pawlu Muscat bölcsőmester készítette.



A kiállítás november 19-től 2024. január 21-ig tart nyitva, minden nap 10:00h-18:00h óra között. A belépődíj nincs előre meghatározva, adományként mindenki annyival járul hozzá, amennyivel szeretne. A teljes bevételt a Malta Community Chest Fundjótékonysági szervezet kapja. A kiállítás a Nagymesterek Palotája Merchants Street felöli bejáratán keresztül közelíthető meg. További részletekért kattintson ide.

Forrás: www.visitmalta.com


Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Felmérés Európa fürdővizeinek minőségéről.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.
Tunézia, az ellentétek országa – Európa és Afrika találkozásánál 1. rész

Tunézia, az ellentétek országa – Európa és Afrika találkozásánál 1. rész 

Mentatea, vízipipa, az ókor csodái, halászaluból lett turistaközpontok és festői falvak.
Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban

Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban 

Franciaországban a hőség miatt alkoholfogyasztási tilalom lépett életbe a Zene ünnepén.
Vadászat az ablakból, ülve alvás és szellemjárás a kutnói palotában

Vadászat az ablakból, ülve alvás és szellemjárás a kutnói palotában 

A XVIII. századi közép-európai történelem egy különleges emléke Lengyelország közepén a kutnói Szász-palota, amely nemcsak egy uralkodó pihenőhelye volt, hanem korának egész lenyomata.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.