A lista első 10 helyén bevétel szerint Sanghaj (35 mrd $), Peking (32,5 mrd $), Párizs (28 mrd $), Orlando (24,8 mrd $), New York (24,8 mrd $), Tokió (21,7 mrd $), Bangkok (21,3 mrd $), Mexikóváros (19,7 mrd $), Las Vegas (19,5 mrd $) és Sencsen (19 mrd $).
Munkahelyteremtésben a következő 10 város jeleskedik: Jakarta, Peking, Mexikóváros, Sanghaj, Bangkok, Csungking, Delhi, Mumbai, Ho Shi Minh Város, Sencsen. A 72 település a világturizmus munkahelyeinek 12,2%-át adja.
A városok teljesítménye a WTTC szerint azért is elgondolkodtató, mert már jelenleg is a világ lakosságának kicsivel több, mint a fele - 54% - városban él. Ez az arány 2050-re elérheti a 68 százalékot. A nemzetközi utazások 45 százaléka csapódik le jelenleg városokban. A listavezető agglomerációk jelentős része található Ázsia Csendes-óceán menti részén.
Budapest aránytalanságát mi sem bizonyítja jobban, minthogy a magyarországi városi turizmusból keletkező bevételek 95,7 százaléka csapódik le a fővárosban. Budapest élbolyban szerepel a nemzetközi költésre támaszkodásban: 88,7%-ot hagynak a külföldiek a városnál. Dubajhoz és Dublinhoz hasonlóan az országos ágazati foglalkoztatás több mint fele Budapesten (86,1%) valósul meg. Sőt, az ágazati foglalkoztatás növekedése esetében egy tizes lista 10. helyén vagyunk.
A teljes teljesítményt figyelembe vévő 72-es listán Budapest az 56. helyen áll. Ha valaki esetleg szeretne Prága ellenében emberkedni, az bonthat egy sört, a cseh főváros két hellyel marad el Budapest mögött és a 10 évvel későbbre jósolt eredmények szerint is előttük lesz a magyar főváros. Ha addig valami politikus ki nem robbantja a következő világháborút.