A világ legnagyobb védett területe jött létre Hawaii partjainál

Barack Obama amerikai elnök egy új rendeletben mintegy négyszeresére növelte a Hawaii-szigetek körül elterülő Papahanaumokuakea tengeri nemzeti park területét.

Barack Obama jelentette be a hírt a napokban, hogy a Papahanaumokuakea Marine National Monument tengeri nemzeti park több mint négyszeresére, mintegy másfél millió négyzetkilométeresre történő kibővítésével létrejött a világ legnagyobb védett területe, egyben a legnagyobb tengeri rezervátum Hawaii északnyugati szigetei és a Midway-atoll között.

Ezzel a lépéssel az eddiginél jóval nagyobb területen igyekeznek megóvni a korallzátonyokat és a tengeri élővilágot. Az eddig 362 ezer négyzetkilométer nagyságú tengeri rezervátum eredetileg George W. Bush elnöksége alatt jött létre 2006-ban, ahol azóta számos, eddig ismeretlen fajt fedeztek fel. A kibővítéssel körülbelül hétezer tengeri fajt óvnak meg, többek között a veszélyeztetett fajok közé sorolt bálnákat és tengeri teknősöket. Az itt élő fajok egyharmada csak a Hawaii-szigeteknél honos. A területen tanulmányozni fogják az óceánok klímaváltozás következtében történő savasodását is.



A halászatot a hawaii vizek 60 százalékán betiltó intézkedéssel védeni akarják a tenger alatti vulkánokat és a korallzátonyokat is az ártalmas hatásoktól. A pénteki rendelet nyomán az Egyesült Államok védett tengeri területeinek 98 százaléka található a Hawaii-szigeteknél.

Az expanziót megelőzően a világ legnagyobb védett tengeri területének a Cook-szigekeknél, az Új-Zéland társult államánál elterülő nemzeti park számított.

Ahogy arról a Turizmus Online-on is beszámoltunk, idén Malajzia partjainál is létrehoztak egy óriási tengeri rezervátumot: a tengeri park a Csendes-óceán nyugati részén, a Korall-háromszög területén helyezkedik el és csaknem egymillió hektárnyi korallzátony, mangrove-erdő, tengerifűmező, aktív halászterület, valamint több mint ötven sziget megóvását szolgálja.

Forrás: CNN

Forrás: Délmagyar


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.