Ajándék éjszakák a világ legmagasabb ikertorony szállodájában

Dubajban található a világ legmagasabb építménye, amely mintegy 14 rekordot tart, de ezen kívül is számos csúcstörő épületet fedezhetünk fel a várost járva. Ráadásul most az egyik magasság rekorderben, az ötcsillagos JW Marriott Marquis Hotel Dubai-ban az Emirates utasai részére ajándék szállodai elhelyezést biztosít.

A világ legmagasabb látképével rendelkező város jelen pillanatban 18 olyan épülettel rendelkezik, amelyek elérik a 300 méteres magasságot, a tervek szerint pedig ez a szám hamarosan nőni fog.  A több száz méteres építmények a rendkívüli mérnöki és építészeti tudás megtestesítőiként törnek az ég felé a Perzsa-öböl partján, amelyek közül világviszonylatban több épület egyenként is kiemelkedik.

Mind közül a leghíresebb a 2010-ben átadott Burj Khalifa, amely azóta is a világ legmagasabb épülete és egyben a legmagasabb ember alkotta építmény.

Mindössze öt év alatt épült, és 829,8 méter magasságba emelkedik.

A 163 emeletes felhőkarcoló lakóépületként és szállodaként működik, de találunk benne éttermet, uszodát, szórakozóhelyet, mecsetet, a 124. és a 148. emeletén pedig kilátó is üzemel, ahonnan lélegzetelállító panoráma nyílik a városra. Az 57 lifttel és 8 mozgólépcsővel rendelkező vasbetonszerkezetű épület 14 világrekordot tart: többek között elnyerte a legtöbb emelettel rendelkező épület címét, megdöntötte a leggyorsabb lift rekordját (64 km/h), de itt találjuk a világ legmagasabban fekvő éttermét, a 122. emeleten nyílt At.mosphere-t is.

Dubajban található a világon a második legtöbb ötcsillagos szálloda, amelyek közül több egyedi méretének, formájának vagy épp felszereltségének köszönhetően vált csúcstörővé. A vitorláshajóra emlékeztető, 321 méter magas Burdzs al-Arab a világ egyetlen 7 csillagos szállodája, míg a JW Marriott Marquis Hotel Dubai a világ legmagasabb ikertorony szállodája, ahol most az Emirates utasai ingyen szállhatnak meg.

A JW Marriott Marquis Hotel Dubai a világ legmagasabb ikertorony szállodája
A JW Marriott Marquis Hotel Dubai a világ legmagasabb ikertorony szállodája
Fotó: Emirates

A szolgáltatást a 2024. július 1. és július 21. közötti foglalásokra lehet igénybe venni és 2024. július 4. és szeptember 15. közötti utazási időpontokra érvényes minden Dubajba szóló Emirates retúrjeggyel vagy dubaji átszállással – minimum 24 órát a városban töltő – utazó számára. 

 

 


Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.