Budapest a legnagyobb francia turisztikai seregszemlén

Mérföldkőnek számít, hogy a BFTK beutaztató irodákkal együtt, ismét önálló standdal képviselte a magyar fővárost a párizsi IFTM Top Resa kiállításon, 2019. október 1-4. között. Az öt kontinens utaztatóinak randevút adó vásáron - amely tavaly 24 ezer egyéni látogatóval zárt - 770 kiállító és 1700 turisztikai márka, valamint 34 ezer turisztikai szakember képviseltette magát.

A Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ 15 négyzetméteres standdal és négy társkiállítóval (Continental Travel, Dynamic Tours, Pont Tours, Quality Tours) vett részt a frankofon világ legnagyobb turisztikai szakvásárán. A nagyközönségi és B2B vásárok előnyeit egyaránt kínáló párizsi kiállításon az utazásszervezők, értékesítők és tour operatorok mellett idén erősen jelen voltak a kiállítók között a francia állami és szakmai média vezető orgánumai, a különféle utazási portálok, blogok, piaci adatelemző cégek, valamint a regionális repülőterek és a fedélzeti magazinok. A társkiállítók a konkrét üzleti érdeklődők, a kidolgozott ajánlattal érkező, igényes partnerek számarányának jelentős növekedéséről számoltak be.

A Thomas Cook-csőd okozta globális deficit következményei ezen a kiállításon még nem éreztették a hatásukat, az üzleti szereplők bizakodóak. Budapest jelenléte az IFTM-en annál is inkább indokolt, mivel Franciaország a magyar főváros 7. legnagyobb küldőpiaca. A francia vendégek 2019. első hét hónapjában 215 ezer vendégéjszakát töltöttek el a főváros kereskedelmi szálláshelyein, rendkívül szoros versenyben az 5-6. helyezett Oroszországgal és Spanyolországgal.

A franciák biztonságos úti célként tekintenek Budapestre, és kiemelten vonzza őket a változatos, stílusgazdag építészeti örökség: igen keresettek körükben a felújított attrakcióhelyszínek (Parlament, Zsinagóga, Zeneakadémia, Szépművészeti Múzeum, Párizsi udvar), történelmi fürdőink, valamint az esti vacsorás sétahajózás a kivilágított Budapesten. Kiválóan értékesíthetők a francia piacon a főváros környéki programok (Szentendre-Budapest hajóút, Lázár Lovaspark, Királyi Kastély meglátogatása, esetleg további zenei-művészeti élménnyel kiegészítve stb.), melyek jelentős átfedést mutatnak a Budapest Card szolgáltatási körével.

A francia gazdaság erős, és az idei évben tapasztalható +7-8%-os konstans növekedés a Budapestre irányuló vendégforgalomban, valamint a növekvő fapados járatkapacitások (Nantes, Bordeaux, Toulouse felől) afelé mutatnak, hogy Budapest számára még komoly turisztikai potenciált rejt a francia piac. Az IFTM Top Resa 2020-ban szeptember 22-25. között várja Párizsba a szakmát és a nagyközönséget.

Forrás: Turizmus Online


WARC-jelentés: a reklámköltések visszaestek a Trump-bejelentések okozta bizonytalan helyzetben

WARC-jelentés: a reklámköltések visszaestek a Trump-bejelentések okozta bizonytalan helyzetben 

A WARC módosított előrejelzése szerint a globális hirdetési kiadásokat 19,8 milliárd dollárral csökkentették az emelkedő makrogazdasági bizonytalanságok miatt.
Hová utaznak a legtöbben külföldre a húsvéti szünetben? – a Kiwi.com adatai alapján

Hová utaznak a legtöbben külföldre a húsvéti szünetben? – a Kiwi.com adatai alapján 

A tavaszi szünetben 36 százakékkal több magyar száll repülőre, mint tavaly.
Impozáns termek, hatalmas csillárok – mindezt a föld gyomra rejti egy lengyel sóbányában

Impozáns termek, hatalmas csillárok – mindezt a föld gyomra rejti egy lengyel sóbányában 

Egy legenda szerint a lengyelországi helynek magyar kötődése is van.
Jól teszi, ha elhalasztja isztambuli városnéző programját

Jól teszi, ha elhalasztja isztambuli városnéző programját 

A sorozatos demonstrációk következtében a török hatóságok szigorú intézkedéseket vezettek be, többek közt utazási korlátozásokat rendeltek el Isztambulba és onnan kifelé.
Thaiföldre készül? Akkor mostanában kerülje el a magas épületeket!

Thaiföldre készül? Akkor mostanában kerülje el a magas épületeket! 

Péntek hajnalban két rendkívül erős földrengés is megrázta Délkelet-Ázsiát. A thaiföldi Bangkokban összedőlt egy épülő 30 emeletes toronyház, de külföldi turisták nem kerültek veszélybe.
Súlyos földrengés Délkelet-Ázsiában – Mianmar, Thaiföld is érintett – VIDEÓVAL

Súlyos földrengés Délkelet-Ázsiában – Mianmar, Thaiföld is érintett – VIDEÓVAL 

Erős, 7,7-es erősségű földrengés rázta meg pénteken Délkelet-Ázsiát. 
Belépés az Egyesült Királyságba: kötelező az ETA

Belépés az Egyesült Királyságba: kötelező az ETA  

Jön az ETA, vagyis az elektronikus utazási engedély, és máris emelik az árát.
OTP Travel: ütős katalógusbemutató exkluzív helyszínen

OTP Travel: ütős katalógusbemutató exkluzív helyszínen 

Az OTP Travel rendhagyó rendezvényén mutatta be viszonteladói partnereinek a 2025. évi utazási katalógusát.
Versenyeznek a művészek a Sagrada Familia főhomlokzatának kialakításáért

Versenyeznek a művészek a Sagrada Familia főhomlokzatának kialakításáért 

Mindhárom alkotótól „művészeti javaslatokat” rendelnek, és ezek alapján dönt majd a kuratórium arról, hogy kire vagy kikre bízzák az úgynevezett Dicsőség homlokzat elkészítését.
Indul a főszezon: Milánóban fokozottan védik a turistákat

Indul a főszezon: Milánóban fokozottan védik a turistákat 

Ezzel a Róma utáni második legnagyobb olasz városban nyolcra emelkedett az úgynevezett vörös zónák száma, ahol a megszigorított biztonsági intézkedések érvényesek.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.