Céges pénzből újítják fel a Királyi kerteket Velencében

Jövőre újra egykori fényében tündököl a velencei Szent Márk tér közelében található, virágágyásokkal, lombos fákkal és szökőkutakkal teli közpark, a Giardini Reali, magyarul Királyi kertek egy céges felajánlásnak köszönhetően.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A velencei közparkokért felelős szervezetet, a Venice Gardens Foundationt a Generali biztosítótársaság segíti pénzzel az egykor pompás, de mára elhanyagolt és elfeledett Királyi kertek régi szépségének helyreállításában.

"A projekt magában foglalja a park teljes botanikai és tájképi, valamint építészeti helyreállítását. Felújítják a fedett lugast, a neoklasszikus pavilont, az üvegházat és a történelmi jelentőségű felvonóhidat is, amely a kertet a Szent Márk térrel és a Marciana negyedben található múzeumokkal köti össze. A Gardini Reali felújításának célja feleleveníteni a monumentális 19. századi építészeti komplexum városi és építészeti témáit, hogy a terület újra a pezsgő Marciana negyed szerves részévé válhasson" - olvasható a cégcsoport közleményében.

Velencét 185 évnyi történelem köti össze a Generalival, és elérkezett az idő, hogy felfrissítsük jelenlétünket a városban - idézi a közlemény Philippe Donnet vezérigazgatót, aki közölte, hogy tervezik a Szent Márk téren lévő Procuratie Vecchie középkori középület szerkezeti felújításának támogatását is.

A pénteki közleményből nem derül ki, hogy a biztosító pontosan mekkora összeggel támogatja a még Napóleon által tervezett, de csak az osztrákok által megépített kertek felújítást, de olasz médiaértesülések szerint összesen 5 millió eurós (1,55 milliárd forintos) projektről van szó.

A Királyi kertekből meg lehet csodálni a lagúnát, Velence központját, a Lidót és a Szent Márk-bazilika csúcsát. A parkban rendezik meg évente a Velencei Művészeti Fesztivált.

Olaszországban egyre több műemlék helyreállítását végzik el vállalati szponzorok támogatásával.

Forrás: MTI


Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt

Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban?

Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban? 

Horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.