Ezekben az európai városokban a legtöbb az egy lakosra jutó turisták száma

A globális turizmus növekedésével sok európai város szembesül a túl sok turistával együtt járó kihívásokkalAz olyan népszerű úti célok, mint Dubrovnik, Velence vagy Firenze évente több millió látogatót vonzanak, ami az infrastruktúra túlterheltségéhez és a helyi lakosság tűrőképességének határaihoz vezet. 

Az Euromonitor International piackutató cég adatait felhasználó tanulmány összehasonlította a 2023-ban érkező turisták számát a városok lakosságával. Megdöbbentő eredmények jöttek ki:

Európa legtúlzsúfoltabb úti célja: Dubrovnik

Bár köztudott, hogy a rangsor első helyezettje, egyben Horvátország legdélebbi városa, Dubrovnik évek óta szenved az egyre több városba áramló turista miatt, ennek ellenére a számok döbbenetesek. Az elemzés szerint Dubrovnikban hihetetlen, 27 turista jut egy lakosra – írja a Holidu.de.

Dubrovnik / Forrás: Depositphotos
Dubrovnik / Forrás: Depositphotos

A tanulmány szerint ennek egyik oka valószínűleg az a hírverés, hogy a középkori Adriai-tengeri kikötőváros volt a „Trónok harca” című kultikus sorozat forgatási helyszíne. 

A Dubrovniki Idegenforgalmi Hivatal a német Travelbook-nak azt mondta, hogy azon dolgoznak, hogy jobban szabályozzák a látogatók számát, és olyan intézkedések bevezetését tervezik, hogy leküzdjék a túlturizmus által keletkezett problémákat, mint például a tengerjáró hajók egyidejű érkezésének napi kettőre korlátozása. 

Görögország, Olaszország és Portugália uralja a top 10-et

A Dubrovnik mögött szorosan a második helyen álló desztináció száma is igen beszédes: Rodoszon 26 turista jut egy lakosra, de e látogatók egyre nagyobb száma aggodalmat keltett a görögországi Szantorini szigetén és más görög szigeten is.

Erről itt írtunk korábban:

Kréta fővárosa, Heraklion is bekerült a legjobb 5 közé, megszerezve a 4. helyet lakosonként 18 turistával. Ez a szám hamarosan még tovább nőhet, amikor megnyílik az új krétai repülőtér.


Fotó: Pixabay

A harmadik helyen végzett Velence, ahol egy lakosra 21 turista jut a hatalmas tömegek szabályozására és a helyi élet javítására irányuló küldetésének részeként idén nyáron korlátozta a turistacsoportok méretét.

Az ötödik helyen egy másik olasz város, Firenze végzett 14 turistával lakosonként. A portugál metropoliszok, Lisszabon és Porto is a 10 legzsúfoltabb európai nyaralóhely között találhatók, lakosonként 11 turistával.

Portoban egy lakosra 11 turista jutott 2023-ban
Portoban egy lakosra 11 turista jutott 2023-ban
Fotó: Pixabay

Európa legtöbb turistával rendelkező városai

  • Dubrovnik, Horvátország, 27 turista/lakos
  • Rodosz, Görögország, 26 turista/lakos
  • Velence, Olaszország, 21 turista/lakos
  • Heraklion, Görögország, 18 turista/lakos
  • Firenze, Olaszország, 14 turista/lakos
  • Reykjavík, Izland, 12 turista/lakos,
  • Amszterdam, Hollandia 12 turista/lakos.
  • Lisszabon, Portugália, 11 turista/lakos
  • Porto, Portugália, 11 turista/lakos
  • Dublin, Írország, 9 turista/lakos
  • Athén, Görögország, 9 turista/lakos
  • Párizs, Franciaország, 7 turista/lakos
  • Nizza, Franciaország, 7 turista/lakos
  • Bruges, Belgium, 7 turista/lakos
  • Prága, Csehország, 6 turista/lakos
  • Koppenhága, Dánia, 5 turista/lakos
  • Milánó, Olaszország, 5 turista/lakos
  • Edinburgh, Nagy-Britannia, 5 turista/lakos.

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon?

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon? 

Az egyik biztosításközvetítő adatai szerint adatai a szerződések száma 9 százalékkal, az átlagdíj pedig 6 százalékkal emelkedett.
Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt

Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt 

Európa perzselő nyara – hol érzik a hőséget a legnagyobb mértékben a turisták?
Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében

Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében 

Az Amazon-alapító luxusesküvője nemcsak látványosság volt, hanem komoly bevételi forrás is, amelyet tüntetések és kritikus hangok kísértek.
Hőségriasztás Franciaországban

Hőségriasztás Franciaországban 

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe kedden Párizsban és környékén is.
Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!

Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!  

A Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség óriási forgalomra figyelmeztet július 4-én, 5-én és 6-án.
Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak

Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak 

Egy új, most elindított nemzetközi kezdeményezés új szintre emeli a turisztikai promóciót.
Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca

Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca 

Az olasz főváros nevezetességei egymás után kapnak új díszkivilágítást.
Egy fiatalokkal teli ősi bajor város – felfedeztük Regensburgot

Egy fiatalokkal teli ősi bajor város – felfedeztük Regensburgot 

Bajorország szíve, ahol a sétahajót Keplernek hívják, és ahol XVI. Benedek pápának három bronzszobra is van a városban.
Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között

Együttműködés a MUISZ és a német-magyar kamara között 

A Német Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) és a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) stratégiai együttműködésről állapodott meg.
Nyár, szünidő és Dubaj

Nyár, szünidő és Dubaj 

A városban számos lehetőség van kulturális, aktív, sőt akár extrém programok kipróbálására.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.