Ezer ember álmát vésik jégbe Szibériában

Mintegy 800 négyzetméteres területen megépítik az álmok jégkönyvtárát a szibériai Bajkál-tónál, a Szobolinaja-hegységben, ahol ezer ember álmait, reményeit vésik bele hatalmas jégtáblákba számos nyelven.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

"Tavaly jelentettük be, hogy megalkotjuk a remények jégkönyvtárát és arra kértük az embereket, hogy küldjék el álmaikat, vágyaikat. Az első ezer választ véssük fel a hatalmas jégtömbökre, amelyek egy átlátszó labirintust alkotnak, ahol a látogatók végigsétálhatnak és elolvashatják a feliratokat" - idézte a Komszomolszkaja Pravda orosz napilap Maxim Kvosztiskovot, a kezdeményezés atyját, a népszerű orosz síterep helyi idegenforgalmi képviseletének vezetőjét.

A vezető elmondta, hogy nemcsak Oroszországból, hanem a világ számos részéből küldték el az emberek álmaikat, vágyaikat. Volt olyan kínai, aki a Mount Everestet akarja megmászni, egy francia levélíró abban reménykedik, hogy mihamarabb megtalálja a szerelmet, egy kanadai a lottón szeretne nyerni. A levélírók többsége azt kívánta, hogy "hozzátartozói egészségesek legyenek, gyermeke szülessen, illetve egy háborúk nélküli világot akar" - tette hozzá.

{youtube|id=_EWAkuc3QwQ}

A feliratokat eredeti nyelven vésik a Bajkalszk városhoz közeli síterepen felállított jégtáblákba, amelyekhez 140 tonna jeget használnak. fel A jégkönyvtár részét képezi az idegenforgalmi szakemberek azon vágyának, hogy a térség felkerüljön a nemzetközi turizmus térképére, hiszen a világ legmélyebb tava, a Bajkál-tó páratlan ökoszisztémával bír, és része az UNESCO-világörökségnek.

A szakemberek szerint még nem késő további üzeneteket küldeni, mivel a helyi turisztikai szövetség február végéig fogadja az álmok, vágyak leírást.

A jégkönyvtár nem tart örökké, "amikor a meleg idő beköszönt áprilisban, a világ minden részén élő emberek álmai elolvadnak és a tavaszi áradásokkal a Bajkál-tóba ömlenek" - írta a Komszomolszkaja Pravda.

A kezdeményezést jövőre is folytatják, akkor a megvalósult álmokat akarják jégtáblákba vésni.

 

Forrás: MTI


Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt

Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban?

Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban? 

Horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turimzusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Felmérés Európa fürdővizeinek minőségéről.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.