Ezeréves magyaltölgy lett az Európai Év Fája

Nem, nem magyartölgy, hanem egy Spanyolországban található magyaltögy. De hazai  vonatkozása is van a hírnek.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A rekordszámú, több mint százezer szavazatot kapó győztes tölgy központi szerepet tölt be a falu életében, adja hírül az euronews.com portál.

„Mindig is nagyon szerettem, mert amikor először a faluba érkeztem, a férjem idehozott, ráültetett az egyik ágára, és lefényképezett" - mesélte egy helyi nő, egy másik pedig arról beszélt, hogy a gyerekek állandóan a fához járnak játszani. „Reméljük, hogy a magyaltölgyre továbbra is vigyázni fognak, és úgy ápolják majd, ahogy az édesapám is tette", mondta a fa egyik tulajdonosa.

A díjátadót a koronavírus-járvány miatt online tartották meg. A győzelem hírére a falu lakói hatalmas ünneplést csaptak.

A Magyarországot képviselő mélykúti júdásfa a nyolcadik helyen végzett az európai versenyen. A fa 2020 októberében 5091 szavazattal lett a hazai Év Fája cím birtokosa - áll a verseny hivatalos honlapján.

A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet kulturális és természeti értékeinkre, és erősítse a fák és emberek közötti kapcsolatot. A fáknak nem is a szépsége, mérete vagy a kora a döntő tényező, hanem a történetük, és a kapcsolatuk a helyi közösséggel.

A verseny következő fordulója március 22-én, az erdők nemzetközi napján indul Magyarországon. Május 10-ig jelölhetjük a kedvenc fánkat, fényképpel és a fához fűződő történetünk leírásával. A döntő mezőnyét az Ökotárs Alapítvány szakmai zsűrije állítja össze, majd ősszel közönségszavazás dönt a győztesről

Forrás: Euronews


Várják a nevezéseket a GreenWorking Awards 2026 nemzetközi versenyre

Várják a nevezéseket a GreenWorking Awards 2026 nemzetközi versenyre 

Ingyen nevezhetnek a turisztikai kommunikáció és az audiovizuális produkciók.
Párizs egyik legnagyobb fesztiválja idén csupa zene

Párizs egyik legnagyobb fesztiválja idén csupa zene 

Októberben jön a Montmartre-i szüreti ünnep.
Üzbegisztán belehúzott – felszálló ágban a turizmus

Üzbegisztán belehúzott – felszálló ágban a turizmus 

2026 első hat hónapjában az ország több mint 6,5 millió külföldi látogatót fogadott, ami közel 25 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
Szárnyal Pozsony turizmusa

Szárnyal Pozsony turizmusa 

Minden eddiginél több vendégéjszakát regisztráltak.
A hegy, amely ismét nemet mondott – Klein Dávid és a befejezetlen nyolcezresek története

A hegy, amely ismét nemet mondott – Klein Dávid és a befejezetlen nyolcezresek története 

Vannak olyan magaslatok, amelyeket nem a csúcs, hanem egy-egy visszafordulás tesz emlékezetessé.
Van egy tippünk, hova meneküljön hőkupola idején

Van egy tippünk, hova meneküljön hőkupola idején 

Akinek elege van a fullasztó 40 fokból, és szereti az északi romantikát, annak a lengyel tengerpart kiváló célpont.
Tíz meglepő tény Pompejiről, amelyről eddig nem is tudtunk

Tíz meglepő tény Pompejiről, amelyről eddig nem is tudtunk 

A Vezúv közelében fekvő Pompeji a világ egyik legismertebb régészeti lelőhelye, mégis közel kétezer évvel a tragédia után is tartogat meglepetéseket.
Megnyitotta első romániai irodáját a TUI

Megnyitotta első romániai irodáját a TUI 

Az utazási szolgáltató az év elején lépett be a román piacra, ahol mostanáig partnerek és online platformja révén volt jelen.
Lezárták Szlovénia legnépszerűbb strandját

Lezárták Szlovénia legnépszerűbb strandját 

Piran önkormányzatának közlése szerint a szennyezés csütörtök reggel történt.
Eurostat: Európa legjobb ár-érték arányú úti céljai

Eurostat: Európa legjobb ár-érték arányú úti céljai 

Az uniós statisztikai hivatal hét népszerű ország árait vetette össze.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.