George Lucas csábító múzeumot épít

Chicagóban vagy San Franciscóban lesz az új turisztikai célpont?

Két világváros is szóba jött George Lucas múzeumának helyszíneként. A világhírű filmrendező – aki igazi világsikerét a Csillagok Háborújával érte el, amelynek legújabb filmjét jövő év végén mutatják be – eredetileg San Franciscóban szerette volna felépíteni múzeumát, de a kaliforniai város vezetői nem akarják teljesíteni a rendező helyszínre vonatkozó kérését.

Lucas a Golden Gate híd lábánál levő egykori haditengerészeti bázist szemelte ki, de ezt úgy tűnik, nem kapja meg. Így került a képbe Chicago, amely úgy tűnik, örömmel ad egy értékes építési területet a jövendő múzeum számára. Lucas, ugyan még nem döntött, de nagyon valószínű, hogy az utóbbi ajánlatot fogadja el. Ő – mint hangsúlyozza – nem akar közpénzt felhasználni, sőt, saját vagyonából 400 millió dollárt szánna a különleges múzeum létrehozására.



A 21. századi technikát alkalmazó gyűjteményben nem csak a legendás Lucas-filmek főhősei, kosztümjei és díszletei kapnak helyet, de Maxfield Parrish grafikus alkotásai, sőt, Lucas barátja, Steven Spielberg és a DreamWorks filmgyártó cég relikviái is. A rendező elképzelései szerint a rajzfilmnagyhatalomnak számító Pixar stúdió is „beköltözne” az épületbe – például a Toy Story hőseivel.

Emellett videójátékokat, speciális effekteket bemutató termeket is kialakítanának – feltéve, ha végre megvalósulnak a tervek. Chicago városvezetői most minden követ megmozgatnak, hogy Lucas múzeumát a városba csábítsák, hiszen jól tudják, mit jelent egy új, főleg a gyermekek számára vonzó kiállítás megnyitása. Lucas azonban érzelmileg jobban kötődik Kaliforniához, hiszen a San Franciscótól 140 kilométerre levő Modestóban született és nőtt fel. A Szelek Városa már eddig is sokat tett a turisták megnyerése érdekében, hiszen a nagyváros központjában 11 olyan színvonalas múzeum működik, mint az Art Institute of Chicago, a Mexican Fine Arts Museum vagy a Nature Museum. Nem utolsósorban ennek is betudható, hogy a Chicagóba látogatók száma már 2012-ben is rekordot döntött. A 46,4 millió turista számát a városvezetők 50 millió fölé szeretnék emelni 2020-ra. Érdekes, hogy San Franciscóba 2012-ben csak 16,5 millióan látogattak el.


Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni

Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni 

Ha tavasszal szeretnénk utazni, akkor közeli úti célra még vehetünk kedvező árú repülőjegyet.
Ausztria 2024-es turisztikai eredményei

Ausztria 2024-es turisztikai eredményei 

Ausztria számára 2024 különösen sikeres év volt a közép-kelet-európai piacokon.
Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik

Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik 

Mutatós vendégszámok, az igazi profik ősszel indulnak a szigetre.
Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban

Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban 

Vajon szüksége van marketingre a világ egyik leglátogatottabb országának, amely több esetben az overtourismmal is küzd?
Túlzsúfoltság a velencei karneválon

Túlzsúfoltság a velencei karneválon 

Valentin nap hétvégéjén hatalmas tömegű turista áradat lepte el a velencei utcákat és hidakat újabb aggodalmakat keltve a helyiekben.
Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek

Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek 

A 2025-ös év ismét gazdagá vásárprogramot hoz a brnó-i vásárterületre, tele nagy jelentőségű eseményekkel különöző iparágak és egyéb szakterületek számára.
Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában

Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában 

Kulturális központtá alakítaná Diego Velázquez (1599-1660) világhírű spanyol festő sevillai szülőházát az épületet megvásároló befektetői csoport.
Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni?

Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni? 

Az elsőt Budapesten mérik, a második pedig Málta szigetén a most jellemző hőmérséklet.
A jövő fesztiválja Bécsben

A jövő fesztiválja Bécsben 

Áprilisban Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.
Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson

Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson 

A 44 éves magyar sportoló közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.