Az easyJet bemutatta a Sneakair névre keresztelt okoscipő prototípusát. A cipőben beépített GPS technológia segíti a turistákat új városok és látnivalók egyszerűbb felfedezésében annak veszélye nélkül, hogy eltévednének. A forradalmian új okoscipőt a Barcelona Street Project eseményen mutatták be. A GPS technológiával felszerelt cipő Bluetooth segítségével kapcsolódik össze az okostelefonon található alkalmazással, és apró, rezgő szenzorok segítségével irányítja gazdáját, hogy milyen irányba induljon.
A technológiának köszönhetően a turista megtalálhatja a helyi nevezetességeket anélkül, hogy térképet, vagy telefonja képernyőjét figyelné. Emellett jól jöhet akkor is, ha egy hosszú, barcelonai éjszaka után szeretne a cipő tulajdonosa visszatalálni a szállodába.
Az easyJet azt tervezi, hogy a Sneakair továbbfejlesztett változata a repülőgépek fedélzetén is megvásárolható lesz.
A hordható technológia nem ismeretlen terület az easyJet számára: a légitársaság tavaly novemberben, 20. születésnapján mutatta be a világ első, légiutas-kísérők, és mérnökök számára kialakított, hordható technológiával ellátott egyenruháit. Az innovatív ruhák a kommunikáció hatékonyságát és az utasok biztonságát növelhetik.
Hogyan működik az okoscipő?
Az eszköz
A cipő belsejébe épített eszköz az utasításokat egy miniatűr, alacsony energiafogyasztású Bluetooth egységen keresztül közvetíti viselője számára. Az eszköz bármelyik okostelefonnal kompatibilis. A megoldás kombinálja az alacsony energiafogyasztást, a terület meghatározást és kizárja az interferenciát, ezért bármilyen környezetben használható. A rezgés előidézéséhez a mérnökök a jelenlegi okostelefonokban is megtalálható elektronikát használták.
Az alkalmazás
Az alkalmazás a két fő elemből áll:
• szinkronizálás és eszközvezérlés
• gyalogos navigátor
A gyalogos navigátor kialakításához Google térképet és Google Maps Directions API-kat (térképplatform, amellyel mobilalkalmazásokat lehet létrehozni) használtak. A rendszert úgy fejlesztették ki, hogy észlelje a felhasználó közelségét a megadott célállomás GPS koordinátájához képest. A rendszer tehát azonnal felismeri, hogy milyen irányban kell haladni, és a megfelelő lábhoz rezgéseket küldve irányítja használóját az úton.
„Rossz irány” detektort és újratervezési funkciót is beépítettek a cipőbe, így ha a használó eltéved, vagy önkéntesen letér az alkalmazás által felkínált útvonalról, cipője akkor is el tudja irányítani a végcélhoz. Az alkalmazást úgy fejlesztették ki, hogy háttéralkalmazásként fusson, így a használó a zsebében tarthatja telefonját, mert nincs szükség arra, hogy a képernyőn kövesse a jelzéseket.
Forrás: Turizmus Online