Két magyar önkéntes kalandjai a Seychelle-szigeteken

Zsuzsi és Laci két hónapot tölt Cousin szigetén, hogy önkéntes munka keretében segítsenek a sziget élővilágának megóvásában. Kalandjaikat blogjukon lehet nyomon követni.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A MUISZ titkársági asszisztense, Tukacs Zsuzsa lánya, Zsuzsi és veje, Laci blogot indítottak Élet a Seychelle-szigeteken címmel. A fiatalok az első magyarok, akik önkéntes munkát végeznek az indiai-óceáni szigetállam 27 hektáros Cousin szigetén. A házaspár 2012-ben három hetet töltött a Seychelle-szigeteken, akkor jutottak el Cousinra is – már akkor tudták, hogy vissza fognak ide térni. Zsuzsi és Laci most két hónapig fog itt tevékenykedni.

A sziget 1998 óta a Nature Seychelles igazgatása alá tartozik. A természetvédelmi munka napjainkban sem szünetel, a sziget természetes növénytakarójának helyreállítása most is folyamatban van. Cousin élővilága tudósok és kutatók állandó ellenőrzése alatt áll. Folyamatosan szemmel tartják a madarak és a teknősök aktuális létszámát, amihez önkéntes munkaerő segítségét igénylik egész éves szinten. Mások mellett ebben segít a magyar házaspár is. A tevékenységi terület nem ismeretlen számukra: Zsuzsi kommunikáció-művelődésszervező diplomája mellett a SZIE Állatorvos-tudományi karán végzett hippológusként (lovastanár és szervező), és a Fővárosi Állat- és Növénykertben töltött 5 évet, Laci pedig szintén itt dolgozik állatgondozóként.

Ha kíváncsi Zsuzsi és Laci kalandjaira, ide kattintva olvashatja el bejegyzéseiket, Facebook-oldaluk pedig ide kattintva érhető el.


Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt

Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban?

Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban? 

Horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.