A rangsorban szereplő első 100 városban a 2016-os évben 556 millió turistaérkezést regisztráltak. A lista elején a tavalyi évhez képest nem történt változás, a legtöbb vendéget 2016-ban is, Hongkong fogadta.
A második helyen Thaiföld fővárosa, Bangkok végzett, a tavalyi eredményekhez képest 10%-kal több vendégérkezést, több mint 23 milliót regisztráltak.
A képzeletbeli dobogó harmadik helyén London áll, 3,4%-os növekedést mutatva a 2016-os adatokhoz képest.
A tanulmányban olvasható, hogy annak ellenére, hogy Európának több politikai konfliktussal is szembe kellett néznie, a turistaérkezések igaz minimálisan csökkentek, de nem maradtak el. A jó eredményeket részben a fapados légitársaságoknak és az Airbnb elterjedésének tulajdonítják.
London után európai viszonylatban Párizs és Róma regisztrálta a legtöbb érkezést. A régiós városok közül a legjobb eredményt idén is Prága érte el a 18. hellyel, javítva négy helyet a tavalyi eredményéhez képest. A cseh főváros 4,5% -os növekedést ért el és 8,5 millió turistaérkezést regisztrált 2016-ban.
A másik versenytársunk, az osztrák főváros, Bécs, 6 millió vendégérkezéssel az összesített lista 30. helyén végzett.
Az adatok szerint Budapest az 55. a globális versenyben, 3,8 millió vendégérkezéssel, és az egyik legerősebb, 9,1%-os forgalombővüléssel.
Forrás: Euromonitor International