Az 1,9 millió lakosú osztrák főváros tizedik éve áll a toplista élén megfizethető közszolgáltatásaival és lakhatási lehetőségeinek bőségével. A ranglista második helyén Zürich szerepel, a harmadikon München, az új-zélandi Auckland és a kanadai Vancouver osztozik, ami azt jelenti, hogy az első öt helyezett nem változott tavaly óta, leszámítva, hogy Vancouver az ötödik helyről a dobogó harmadik fokára lépett.
A New York-i székhelyű Mercer cég 231 nagyvárost vizsgált meg az ott dolgozó külföldiek szempontjából tíz kategória 39 tényezőjét, köztük a politikai és társadalmi környezetet, a közszolgáltatásokat, a lakhatást, az egészségügyet, a szabadidős és sportlehetőségeket, az oktatást és a kulturális életet figyelembe véve. Ázsiában a 25. helyen álló Szingapúr, Dél-Amerikában a 78. helyen szereplő Montevideo a térség listavezetője. A Közel-Keleten és Afrikában a 74. helyen álló Dubaj a legjobb. London Milánóval osztozik a 41. helyen.
A tanácsadó cég honlapja szerint Budapest a 76. helyre került. A kelet-európai régió legélhetőbb öt városa között Prága (69.) és Ljubljana (74.) után a harmadik, Pozsonyt (80.) és Vilniust (81.) előzte meg. Az összesített ranglista alján változatlanul Bagdad áll. A sereghajtók közé tartozik továbbá a Közép-afrikai Köztársaság fővárosa, Bangui és a Szanaa jemeni főváros. A Mercer idén külön listát állított össze a közbiztonság szempontjából. A Nyugat-Európa által dominált lista élén Luxembourg áll, mint a világ legbiztonságosabb városa.
Forrás: Index