Megalakult a Kárpátaljai Magyar TDM Szövetség

A kárpátaljai Beregszászon magyar turisztikai szervezetek 2014. július 11-én megalakították a Kárpátaljai TDM Szövetséget.

Az együttműködés hosszú távú célja a közös piaci fellépés, míg aktuális fő célja eloszlatni a magyarországi turisták félelmeit a kárpátaljai látogatással kapcsolatban, mivel elmaradásuk az elmúlt hónapokban nehéz helyzetbe hozta a helyi vállalkozásokat.

A Magyar TDM Szövetség 2014. június 29-én Ópusztaszeren írt alá felvidéki, kárpátaljai, erdélyi és délvidéki partnereivel együttműködési szándéknyilatkozatot. Ennek keretében a Kárpát-medencei TDM folyamatok és együttműködések elősegítése az egyik fő cél.

Mint Tarpai József, a fenti együttműködés kárpátaljai partnere, az Ukrán-Magyar Területfejlesztési Iroda igazgatója elmondta, ehhez kapcsolódóan megbeszélést kezdeményezett Beregszászon 2014. július 11-re, ahol a turisztikai szervezetek mellett az ungvári és a beregszászi magyar külképviselet is megjelent. A résztvevők a kárpátaljai turizmus előmozdítására, különösen pedig az elmúlt hónapokban a magyarországi turisták beutazóforgalmában tapasztalható folyamatok visszafordítására széleskörű turisztikai együttműködésről döntöttek.

A közös fellépés érdekében létrehozásra került a Kárpátaljai Magyar TDM Szövetség, ami az alig néhány hete Ópusztaszeren megfogalmazott célokkal teljes összhangban a magyarlakta térségek turisztikai szervezeteit fogja össze.

A mintegy 15 alapító között turisztikai egyesületek, önkormányzatok, attrakciók is megtalálhatók.

Forrás: Turizmus Online


Magyar szék a közép-európai régió designversenyének középpontjában

Magyar szék a közép-európai régió designversenyének középpontjában 

A Stretch elnevezésű szék a régiós elismerés kapujában – ugyanez a bútordarabot tavaly a Red Dot Awardon is díjazták.
Mediterrán élményvilág: török turisztikai workshop Budapesten

Mediterrán élményvilág: török turisztikai workshop Budapesten 

Személyes kapcsolatépítés, naprakész információk, álomvideók.
Fesztiválok, történelem, helyi konyha, borélmények  – vár a pozsonyi nyár

Fesztiválok, történelem, helyi konyha, borélmények – vár a pozsonyi nyár 

Pozsony és környéke idén nyáron is meglepetésekkel, élményekkel és felfedezésre váró kincsekkel csábítja az érdeklődőket.
Prado festmények a tavalyi valenciai áradások sújtotta települések utcáin

Prado festmények a tavalyi valenciai áradások sújtotta települések utcáin 

A madridi Prado múzeum leghíresebb festményeiből nyílt szabadtéri tárlat a valenciai régióban, a tavaly őszi áradások sújtotta 12 település utcáin.
Romániában terjeszkedik az egyik legnagyobb lengyel utazási iroda

Romániában terjeszkedik az egyik legnagyobb lengyel utazási iroda 

A lengyel cég csütörtökön fuzionálásról szóló előzetes megállapodást írt alá a Paralela 45 utazási irodával.
Marie Antoinette a Pozsonyi várban

Marie Antoinette a Pozsonyi várban 

A „Marie Antoinette – Bécstől Versailles-ig és egészen a guillotine alá” címet viselő kiállítás a Pozsonyi vár lovagtermében kapott helyet.
Elit golfverseny a Turkish Airlines szervezésében

Elit golfverseny a Turkish Airlines szervezésében 

A világ élvonalbeli golfozóit felvonultató 2025-ös Turkish Airlines Open négy napon át kínált világszínvonalú sportélményt az antalyai Regnum Carya Golf & Resort pályáján.
Mérgező füstfelhő Sevillánál

Mérgező füstfelhő Sevillánál 

Feltételezhetően mérgező füstfelhő miatt mintegy 80 ezer ember nem mehet ki a szabadba Sevilla környékén.
Földrengés Görögországban

Földrengés Görögországban 

Erős földrengés rázta meg Kréta térségét, károkról nem érkezett jelentés.
Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló

Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló  

A hazai utazási irodásokkal közösen felfedeztük Kína trópusi üdülőparadicsomát.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.