Meghosszabbítják a kurzarbeit-et Ausztriában

Tegnap írtunk arról, hogy az osztrák turizmus bizonyos szegmenseinek szereplői továbbra is rászorulnak a támogatásokra. Már meg is született a döntés a hosszabbításról - értesült a GD Consulting.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Elisabeth Köstinger turizmusért felelős szövetségi miniszter tájékoztatása szerint az osztrák gazdaság újraindítása és a munkahelyek megtartása szempontjából sikeres konstrukciónak bizonyult a kurzarbeit-modell keretében biztosított bértámogatás. Ennek eredményeként szövetségi szinten mintegy 8,2 milliárd euró hozzájárulás kifizetésével mindösszesen 1,2 millió munkahelyet mentettek meg, illetve megakadályozták a képzett munkaerő más területre való elvándorlását. Az összes támogatás közül mintegy 1,6 milliárd euró folyósításával a turisztikai ágazatban közel 154 ezer munkahelyet sikerült megtartani.

A május 19-ei újrakezdést követően a szektor nem minden szereplője tud megfelelő forgalmat generálni, ezért esetükben e támogatási konstrukció év végéig történő meghosszabbításáról született döntés – jelentette be Elisabeth Köstinger miniszter az érdekegyeztető tanács ülését követően. A döntéssel sikerül stabilitást és tervezési perspektívást biztosítani a nehéz helyzetben lévő vállalkozások számára, úgymint a városi turizmusban, a rendezvényszervezés területén, vagy az éjszakai vendéglátásban tevékenykedők számára – olvasható a turisztikai miniszter állásfoglalásában.


Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt

Korábban zár a Louvre és az Eiffel-torony is a hőség miatt 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban?

Árkorrekció jöhet a horvát turizmusban? 

Horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.