Minden rekord megdőlt idén a horvát turizmusban

Minden rekordot megdöntött az év első nyolc hónapjában a horvátországi turizmus: 15 millió belföldi és külföldi vendég 85 millió vendégéjszakát töltött el az országban, előbbi 14, utóbbi 13 százalékos növekedés a tavalyi év ugyanezen időszakához viszonyítva - közölte Gari Capelli horvát idegenforgalmi miniszter szerdai sajtótájékoztatóján. 

A horvát turisztikai minisztérium által tavaly elindított eVisitor rendszer adatai alapján augusztusban 4,1 millió külföldi vendég 28,2 millió vendégéjszakát töltött el az országban, a vendégek és a vendégéjszakák száma egyaránt 6 százalékkal nőtt.

A legtöbb vendégéjszakát az év első nyolc hónapjában a németek (16,6 millió) töltötték el, őket a szlovének (8,9 millió), az osztrákok (6,2 millió), a lengyelek(5,6 millió) és az olaszok (4,7 millió) követték.

A horvát turisztikai minisztérium MTI-nek eljutatott adatai szerint január elejétől augusztus végéig 502 853 magyar turista látogatott Horvátországba, 12 százalékkal több, mint tavaly az első nyolc hónapban, és 10 százalékkal több, 2 millió 689 ezer éjszakát töltöttek el az országban.

Augusztusban több mint 188 ezer magyar turista 1 millió 137 ezer vendégéjszakát töltött az országban, a látogatók és a vendégéjszakák száma is 7 százalékkal növekedett.

A miniszter kiemelte, hogy a kiváló turisztikai eredményekhez hozzájárult a szezonra való jó felkészülés, az ágazatban eszközölt befektetések, a turizmusban dolgozók munkája és a kísérő gazdasági tevékenységek is.

"Az utószezonra vonatkozó előrejelzések alapján lehetséges, hogy az év végéig Horvátország történetében először elérjük a 100 millió vendégéjszakát, emellett éves szinten az európai átlagnál magasabb növekedést is várunk a turizmusban" - hangsúlyozta Capelli.

A Horvátországba látogatók a legtöbb vendégéjszakát Rovinjban töltötték el, utána Medulin, Umag, Split, Mali Losinj, Crikvenica, Pula és Novalja következik a listán.

A Horvát Nemzeti Bank (HNB) adatai szerint a turizmusból származó bevételek tavaly elérték a 10 milliárd eurót (3063 milliárd forint), és az előrejelzések szerint ebben az évben 5 és 7 százalék közötti növekedés várható.

A horvát kormány azt szeretné elérni, hogy 2020-ra a turisztikai ágazat 14 milliárd euró éves bevételre tegyen szert.

Forrás: MTI


Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön

Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön  

A Happy Travel több mint 17 éve volt jelen a szlovák utaztató piacon.
Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől

Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől 

Ha eddig azt hittük, hogy a régió és az itteni élmények nem tudnak már semmi újat nyújtani, akkor ideje újratervezni.
A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony

A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony  

A perzselő hőség szinte egész Franciaországot sújtja, a Météo France mérései szerint hétfőn sok helyen mintegy 38 Celsius-fok feletti értékeket regisztráltak.
Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon?

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon? 

Az egyik biztosításközvetítő adatai szerint adatai a szerződések száma 9 százalékkal, az átlagdíj pedig 6 százalékkal emelkedett.
Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt

Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt 

Európa perzselő nyara – hol érzik a hőséget a legnagyobb mértékben a turisták?
Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében

Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében 

Az Amazon-alapító luxusesküvője nemcsak látványosság volt, hanem komoly bevételi forrás is, amelyet tüntetések és kritikus hangok kísértek.
Hőségriasztás Franciaországban

Hőségriasztás Franciaországban 

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe kedden Párizsban és környékén is.
Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!

Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!  

A Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség óriási forgalomra figyelmeztet július 4-én, 5-én és 6-án.
Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak

Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak 

Egy új, most elindított nemzetközi kezdeményezés új szintre emeli a turisztikai promóciót.
Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca

Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca 

Az olasz főváros nevezetességei egymás után kapnak új díszkivilágítást.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.