Namíbia turisztikai ajánlatai Közép-Európának

2025. febuár 24-28. között megrendezésre kerülő Africa Showcase közép-európai roadshowja alkalmával a résztvevők megismerhetik az afrikai ország turisztikai kínálatát

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az Afrika Showcase Közép- és Kelet-európai Roadshow utazási vásár három közép- és kelet-európai fővárosban – Prága, Varsó, Bukarest kerül megrendezésre az ITB Berlin turisztikai vásár előtti héten, 2025. febuár 24-28. között.

A rendezvény célja, hogy összehozza az afrikai turisztikai szolgáltatókat (pl. szállodák, szafari ügynökségek) a közép- és kelet-európai utazási irodákkal, utazási ügynökökkel és MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) szakemberekkel.


Fotó: Africa Showcase Facebook oldala

A hamarosan elstartoló eseményen bemutatják a Namíbia-szerte megtalálható ötven különleges szálláshelyet: luxusszállásoktól a kényelmes lodge-okig és a rusztikus kempingekig, amelyek nem csak az ország természeti csodái környékén helyezkednek el, de a szálláshelyek mindegyike fenntartható módon működik.

Ezen túl az eseményen az érdeklődők megismerkedhetbek azzal, hogyan fedezhető fel Namíbia varázslatos világa egy prémium kategóriájú autókölcsönző szolgáltatással, de azt is, miként lehet eljutni a legkényelmesebben Namíbia legnépszerűbb célpontjaira, mint például Windhoek, Kalahari, Sossusvlei, Fish River Canyon, Swakopmund, Damaraland, Etosha és Victoria Falls.

 

 


Kenyai Turisztikai Szövetség: az ország biztonságos úti cél

Kenyai Turisztikai Szövetség: az ország biztonságos úti cél 

A kenyai egészségügyi hatóságok fokozott figyelemmel követik a régiós fejleményeket, és szigorú ellenőrzéseket tartanak fenn az ország kijelölt belépési pontjain.
Netrisk: már a szezonkezdet előtt belehúztak a magyar turisták

Netrisk: már a szezonkezdet előtt belehúztak a magyar turisták  

Várható-e fordulat a legnépszerűbb országok toplistáján?
Korhatáros napernyőhasználat Szardínián

Korhatáros napernyőhasználat Szardínián 

A napernyőket csak a gyerekek és az idősek használhatják.
Dél-Kelet Ázsia: nehéz helyzetben a turizmus

Dél-Kelet Ázsia: nehéz helyzetben a turizmus 

Délkelet-Ázsia turizmusa még nem tért magához.
Hajóbaleset Split közelében

Hajóbaleset Split közelében 

A halálos áldozatok cseh állampolgárok voltak.
Török témájú B2B workshop a Dunán

Török témájú B2B workshop a Dunán 

Sikeresen lezajlott a GoTürkiye B2B Workshop Budapesten, amelyet ia River Diva rendezvényhajón tartottak.
Tiltakoznak Mallorcán a tömegturizmus ellen

Tiltakoznak Mallorcán a tömegturizmus ellen 

Egyre erősebb az ellenállás Mallorcán a tömegturizmus következményeivel szemben.
Kevesebb napernyő Jesolóban – kellemesebb strandolás

Kevesebb napernyő Jesolóban – kellemesebb strandolás 

Olaszország északkeleti tengerpartjain csökkentették a napernyők számát.
Szlovénia: vége a határellenőrzésnek a horvát és a magyar határon?

Szlovénia: vége a határellenőrzésnek a horvát és a magyar határon? 

Az okmányellenőrzések helyett a rendőrség más módszerekkel felügyeli majd az államhatárt.
Erős turisztikai előidény a horvátoknál, de nyárra gyengül a forgalom

Erős turisztikai előidény a horvátoknál, de nyárra gyengül a forgalom 

A vendégek száma 5 százalékkal, a vendégéjszakáké 7 százalékkal volt több, mint tavaly ugyanebben az időszakban.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.