Nemcsak a hazai horeca-vállalkozásoknak nehéz

Stockholmban tartotta őszi, tisztújító közgyűlését a Hotels, Restaurants, Bars & Cafés in Europe (HOTREC), amelyen a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége is részt vett.

A hazai szövetség delegáltjai informatív, szakmailag tartalmas előadásokat hallgathattak végig. Az energiakrízis nem csak a hazai szállodákat érinti drámaian, így kiemelt szerepet kapott a téma Stockholmban is. Emellett a munkaerőproblémákra és a fenntarthatóságra fókuszált a rendezvény - foglalta össze az MSZÉSZ.

Az európai szállodák, éttermek, bárok és kávézók szövetségeinek ernyőszervezete 85. közgyűlése alkalmából új elnököt választott és megújította a tisztségeket végrehajtó bizottságában (ExCom) és ágazati társadalmi párbeszéd bizottságának tagjait. (SSD) A megbízatások két évre szólnak 2023. január 1-jétől - olvasható a HOTREC közleményében.

A Görög Szállodai Kamara elnökét Alexandros Vassilikost egyhangúlag választották meg a HOTREC új elnökévé. Marc Van Muylders (Belgium) alelnököt és Adrian Cummins (Írország) pénztárost egyhangúlag újraválasztották. Marc Van Muylderst is megválasztották az SSD bizottságának elnökévé.



„A vendéglátó és turisztikai ágazatban működő vállalkozások – 90%-uk mikrovállalkozás – fantasztikus értéket képviselnek az európai gazdaság és társadalom számára. Megvan bennük a potenciál az innovációra és az átalakulásra. Ma az a legfontosabb, hogy segítsünk nekik leküzdeni az olyan nagy kihívásokat, mint az emelkedő energia- és élelmiszerárak, valamint a munkaerőhiány. Ne felejtsük el, hogy még mindig lábadozunk a példátlan bezártság évei után, és egy háborúval kell szembenéznünk Európában. Ugyanakkor le kell fektetnünk a fenntartható vendéglátás alapjait, hogy az ágazat továbbra is jelentős mértékben hasznára lehessen Európa gazdaságának és polgárainak. Minden kollégám nevében szeretnék köszönetet mondani Jens Zimmer Christensen úrnak azért az erejéért, amelyet az elmúlt négy évben a HOTREC vezetésében tanúsított, ami a vendéglátó szektor eddigi legnagyobb kihívást jelentő időszaka volt" - mondta a frissen megválasztott elnök.

Az európai vendéglátóipar vezetői Stockholmban találkozva arra kérték a soron következő svéd elnökséget, hogy helyezzék mindenek elé a vendéglátó- és turisztikai vállalkozások fellendülésének fontosságát, különös tekintettel a kkv-kra és azok igényeire. Az elmúlt két napban a HOTREC képviselői olyan, az ágazat számára létfontosságú témákat tárgyaltak, mint a jelenlegi energiaválság túlélése, a munkaerőhiány kezelése, a fenntarthatóság és a digitális átállás kezelése, valamint a rövid távú bérbeadás.

Az éves gálavacsora során a HOTREC kihirdette a HOTREC-díj nyertesét. Elisabeth Haglundnak ítélték idén a díjat (Svédország) az iparágért való értékes munkája elismeréseként.



 


Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni

Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni 

Ha tavasszal szeretnénk utazni, akkor közeli úti célra még vehetünk kedvező árú repülőjegyet.
Ausztria 2024-es turisztikai eredményei

Ausztria 2024-es turisztikai eredményei 

Ausztria számára 2024 különösen sikeres év volt a közép-kelet-európai piacokon.
Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik

Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik 

Mutatós vendégszámok, az igazi profik ősszel indulnak a szigetre.
Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban

Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban 

Vajon szüksége van marketingre a világ egyik leglátogatottabb országának, amely több esetben az overtourismmal is küzd?
Túlzsúfoltság a velencei karneválon

Túlzsúfoltság a velencei karneválon 

Valentin nap hétvégéjén hatalmas tömegű turista áradat lepte el a velencei utcákat és hidakat újabb aggodalmakat keltve a helyiekben.
Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek

Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek 

A 2025-ös év ismét gazdagá vásárprogramot hoz a brnó-i vásárterületre, tele nagy jelentőségű eseményekkel különöző iparágak és egyéb szakterületek számára.
Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában

Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában 

Kulturális központtá alakítaná Diego Velázquez (1599-1660) világhírű spanyol festő sevillai szülőházát az épületet megvásároló befektetői csoport.
Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni?

Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni? 

Az elsőt Budapesten mérik, a második pedig Málta szigetén a most jellemző hőmérséklet.
A jövő fesztiválja Bécsben

A jövő fesztiválja Bécsben 

Áprilisban Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.
Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson

Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson 

A 44 éves magyar sportoló közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.