Többet költenek és messzebbre utaznak idén a brit turisták

A Brit Utazási Irodák Szövetségének felmérése szerint idén jóval többet terveznek költeni utazásaikra a brit turisták, a távoli úti célok iránti érdeklődés pedig a légi utasokat sújtó adóterhek módosításának következtében fokozódhat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Brit Utazási Irodák Szövetségének (ABTA) 2016-os trendriportja szerint a kutatásban részt vevők közel egynegyede (23%) nyilatkozott úgy, hogy idén legalább 20%-kal több pénzt fog szánni utazására, mint tavaly.

Ötből közel egy válaszadó (18%) olyan országba látogat, ahol eddig nem járt – ez a duplája annak, ahányan tavaly nyilatkozták ugyanezt. A megkérdezettek 23%-a új várost vagy üdülőközpontot is meglátogat (ebben azok is benne vannak, akik az adott országban már jártak korábban), ezt tavaly a kutatásban részt vevők csupán 10%-a mondhatta el. Nem meglepő, hogy a felmérés szerint a legmagasabb elkölthető jövedelemmel rendelkezők fognak jóval többet hozzátenni a nyaralásra szánt összeghez: a topállásokban dolgozó britek közül tízből majdnem négy (39%) mondta azt, hogy idén többet költ nyaralásra, ez a tavalyi 23%-hoz képest jelentős növekedésnek számít, de a kissé alacsonyabb jövedelműek 27%-a is magasabb összeget fog szánni pihenésére.

A felmérés szerint a már ismert és megbízható desztinációk, például Spanyolország idén még nagyobb brit turistarohamra számíthat, de most már a távoli úti célok meglátogatása sem csupán a bevállalós utazók kiváltsága lesz.

A hosszú távú járatokat az egyes útvonalakon új repülőgépek is vonzóvá teszik, ilyen például a Boeing Dreamlinere vagy az Airbus A380-asa, de a Nagy-Britanniában a légi utasokra kivetett adó (Air Passenger Duty, APD) kettő – a C és a D – sávjának 2015. áprilisi megszűnése is még több britet buzdíthat arra, hogy messzire utazzon. A C sáv a Londontól mért 4001 és 6000 mérföld közötti, míg a D sáv a 6000 mérföld feletti távolságra lévő utazásokra vonatkozott és 2015 áprilisáig előbbi esetben 85 és 340, utóbbinál 97 és 388 angol font között mozgott. A C és D sáv eltörlésével a brit turisták összesen körülbelül 200 millió fontot spórolhatnak meg évente. Bár a történethez hozzátartozik, hogy a B sáv (2000 mérföld felett) tarifái némileg emelkedtek 2015-ben, és 2016-ban is nőni fognak, az A (2000 mérföldig) sáv azonban gyakorilatilag változatlan maradt. Az A és B kategória árainak mértékét és változását a következő ábra mutatja:

Forrás: Travel Mole


Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb

Alaposan felbolygatja a horvátok életét a foci-vb 

A labdarúgó-világbajnokság késő esti és hajnali mérkőzései felborították a horvát munkavállalók jórészének napirendjét, derül ki egy friss felmérés alapján.
Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei

Kiwi.com: ilyenek az idei nyár utazási trendjei 

A tavalyi foglalási mintát alapul véve három magyarból egy még csak most foglalja le utazását a Budapestről induló szezonális mediterrán járatok valamelyikére.
Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve

Töretlen a magyarok külföldi utazási kedve  

Közel 8 százalékos növekedés 2025 első negyedévéhez képest, és az elmúlt öt év legerősebb első negyedéves eredménye.
Megtorpant a horvát turistaforgalom

Megtorpant a horvát turistaforgalom 

Az Adriai-tenger partvidékén 27,1 millió vendégéjszakát töltöttek el a turisták, ugyanannyit, mint tavaly.
Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo

Fotós kalandtúrával csábítja az utazókat Málta és Gozo 

Új élményalapú turisztikai kezdeményezéssel népszerűsíti Máltát a VisitMalta.
Szárnyal az olasz konferenciaturizmus

Szárnyal az olasz konferenciaturizmus  

Egyre erősödő növekedést és átalakuló trendeket mutat az olasz konferencia- és üzleti rendezvényipar.
Újabb hőhullám Franciaországban

Újabb hőhullám Franciaországban 

A turizmusnak és a fesztiváloknak is próbatételt jelent a több napon át tartó kánikula. Utcabálok, sportesemények maradnak el, múzeumok rövidített nyitva tartással várják a látogatókat.
Halálos erdőtüzek Spanyolországban

Halálos erdőtüzek Spanyolországban 

Turisták ezreit érinti a katasztrófa.
Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár

Újabb bizonyíték, hogy Frida Kahlo halhatatlan világsztár 

A londoni kiállítás rekordokat döntöget, miközben több oldalról is komoly kritikák érik.
Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa

Bemutatkozott Lengyelország legmisztikusabb városa 

Fotókiállítás, ízek és kulturális élmények.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.