Új Hampton by Hilton ház Erdélyben

Hampton by Hilton márkanév alatt nyílik újra egy szálloda az Erdélyi-szigethegység közkedvelt turisztikai térségében, a jósikafalvi (bélesi) víztározó partján Kolozs megyében – számolt be hétfőn a tulajdonos vállalkozás közlése alapján a Ziarul Financiar.

A román gazdasági lap azt írta, a népszerű turisztikai létesítményt – mely korábban is szálláshelyként működött – 20 millió eurós beruházással korszerűsítik. A hat hektáron elterülő turisztikai komplexumot tavaly vásárolta meg a Transilvania Trek cégcsoport, mely Hampton by Hilton márkanév alatt tervezi megnyitni 2026 második felében, derült ki az MTI közleményéből.


Fotó: depositphotos

A kolozsvári cég már tavaly bejelentette az együttműködést a nemzetközi szállodalánccal, ám az eredetileg 2025-re bejelentett beruházás egy évvel később készül el. Andreea Blaj, a Transilvania Trek vezérigazgatója ezt a nagyszabású átalakítási munkálatokkal indokolta, mint mondta, jelenleg véglegesítik a koncepciót, mely a piac több szegmensét is megcélozza.

A ZF emlékeztet:

a szállodamenedzsmentre szakosodott kolozsvári céget 2014-ben alapította Laurentiu Russo üzletember. A vállalkozó korábban 10 millió eurós beruházással egy kolozsvári szállodát is megvásárolt és DoubleTree by Hilton márkanév alatt indította újra.

Az Apuseni.info helyi hírportál szerint a jósikafalvi víztározó partján álló turisztikai komplexum két épületből áll, továbbá két étterem és három villa is tartozik hozzá. A komplexum 1974-ben épült, majd 2005-ben felújították, és már 15 éve is eladóként hirdették.

Az Erdélyi-szigethegységben, 1125 méter magasságban fekvő Jósikafalva (Belis) község és környéke népszerű turistacélpont Kolozsvár közelében, a közeli Havasnagyfaluban (Marisel) sípálya is van. Az Erdélyi-szigethegység Nemzeti Park területén lévő jósikafalvi víztározó környékén számos panzió és hétvégi ház van, de nemzetközi szállodalánc eddig nem nyitott hotelt a főleg bakancsos turisták által látogatott térségben.

A jósikafalvi mesterséges víztározót a Gyalui-havasok, a Vlegyásza-hegység és az Öreghavas határolja, területe 9,8 négyzetkilométer. A kommunizmus idején, 1970-74 között épült gát a Meleg-Szamos vizét tartja vissza, vízerőmű működtetésére és árvizek megelőzésére épült, de idegenforgalmi célpontként is szolgál.


Földrengés Görögországban

Földrengés Görögországban 

Erős földrengés rázta meg Kréta térségét, károkról nem érkezett jelentés.
Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló

Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló  

A hazai utazási irodásokkal közösen felfedeztük Kína trópusi üdülőparadicsomát.
Egyre több kék zászlós strand a spanyoloknál

Egyre több kék zászlós strand a spanyoloknál 

A legtöbb, 164 zászlós strand a kelet spanyolországi Valencia tartományban található.
Különös fesztivál Linzben

Különös fesztivál Linzben 

Rendhagyó módon megélhető Linz város friss jövőstratégiája.
Velence egyre süllyed – de itt egy merész ötlet a megmentésére

Velence egyre süllyed – de itt egy merész ötlet a megmentésére 

Egy olasz mérnök nem kevesebbet javasol, mint hogy szó szerint megemeljék a süllyedő várost.
Ankara az UNESCO listáján

Ankara az UNESCO listáján 

Ankarát, Törökország fővárosát, hivatalosan is bejegyezték a világörökségi várományosi listára.
MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció

MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció 

Ahol a mennyország a Földre költözött.
Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben

Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben 

Tavaszi B2B workshop roadshow Bukarestben és Kolozsvárott.
Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén

Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén 

A gyönyörű Taorminában – ahol a Fehér Lótusz című amerikai filmsorozat második évada játszódik – minden olyan volt, mint vélhetően a forgatás idején.
A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat

A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat 

Április közepétől hivatalosan megtiltották az izraeli útlevéllel rendelkezők beutazását „válaszul az Izrael által a palesztin nép ellen elkövetett folyamatos atrocitásokra és népirtásra”, közölte a kormány.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.