Az intézkedés célja, hogy a gyerekek és fiatalok életét megkönnyítsék. A kormányzat havonta dönt a fertőzöttek és a kórházi ápolásra szorulók számától függően. „A helyzet még kockázatos, de már javul. Látjuk a következő hetek és hónapok perspektíváját, ezek alapján lazíthatunk. Lassan, óvatosan és észszerűen, és ha most jól döntünk, akkor áprilisban jöhet a következő lépés”, mondta az egészségügyért felelős miniszter.
Forrás: Euronews