Buliadót vezet be Amszterdam

Január 1-től minden csoportos kirándulás szervezője számára!

2020. január 1-től jön az úgynevezett Vermakelijkheidsretributie (VMR), magyarul vigalmi adó, amelynek a bevezetéséről szóló jogszabályt a múlt héten fogadta el az amszterdami önkormányzat újabb intézkedésként a turistaszennyezés mérséklésére. Az új adónem hasonló lesz az idegenforgalmi adóhoz és azon felül kell fizetnie mindenkinek, aki Amszterdam területén bármilyen csoportos kirándulást szervez, tehát annak is, akinek az utasai csak vonulnak és nem hallgatnak idegenvezetést" - tájékoztatta szerkesztőségünket Törteli Nikolett helyi idegenvezető.

"Az összege € 1,50 lesz utasonként, amelyet az utazásszervezőnek és nem a vele szerződő idegenvezetőnek kell kiegyenlítenie. Az a társaság, amely évi legfeljebb 250 főt visz a híres holland városba, évente egy negyedévre kérvényezheti az adó elengedését. Az új adóteher a gyalogos és buszos városnézésre egyaránt kiterjed. A Holland Idegenvezetők Szövetsége attól tart, hogy nagyon nehéz lesz az összegeket behajtani a külföldi utazási irodákon, ezért a szövetség tagjai részéről már több mint 120 fellebbezés érkezett. Az az iroda, aki elmulasztja bejelenteni hány utasa volt és nem fizeti be ezt az adót, 5300 euró összegű büntetésre is számíthat" - tette hozzá a szakember.

Forrás: Turizmus Online


Fesztiválok, történelem, helyi konyha, borélmények  – vár a pozsonyi nyár

Fesztiválok, történelem, helyi konyha, borélmények – vár a pozsonyi nyár 

Pozsony és környéke idén nyáron is meglepetésekkel, élményekkel és felfedezésre váró kincsekkel csábítja az érdeklődőket.
Prado festmények a tavalyi valenciai áradások sújtotta települések utcáin

Prado festmények a tavalyi valenciai áradások sújtotta települések utcáin 

A madridi Prado múzeum leghíresebb festményeiből nyílt szabadtéri tárlat a valenciai régióban, a tavaly őszi áradások sújtotta 12 település utcáin.
Romániában terjeszkedik az egyik legnagyobb lengyel utazási iroda

Romániában terjeszkedik az egyik legnagyobb lengyel utazási iroda 

A lengyel cég csütörtökön fuzionálásról szóló előzetes megállapodást írt alá a Paralela 45 utazási irodával.
Marie Antoinette a Pozsonyi várban

Marie Antoinette a Pozsonyi várban 

A „Marie Antoinette – Bécstől Versailles-ig és egészen a guillotine alá” címet viselő kiállítás a Pozsonyi vár lovagtermében kapott helyet.
Elit golfverseny a Turkish Airlines szervezésében

Elit golfverseny a Turkish Airlines szervezésében 

A világ élvonalbeli golfozóit felvonultató 2025-ös Turkish Airlines Open négy napon át kínált világszínvonalú sportélményt az antalyai Regnum Carya Golf & Resort pályáján.
Mérgező füstfelhő Sevillánál

Mérgező füstfelhő Sevillánál 

Feltételezhetően mérgező füstfelhő miatt mintegy 80 ezer ember nem mehet ki a szabadba Sevilla környékén.
Földrengés Görögországban

Földrengés Görögországban 

Erős földrengés rázta meg Kréta térségét, károkról nem érkezett jelentés.
Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló

Hajnan varázsa: egzotikum, élmények – helyszíni beszámoló  

A hazai utazási irodásokkal közösen felfedeztük Kína trópusi üdülőparadicsomát.
Egyre több kék zászlós strand a spanyoloknál

Egyre több kék zászlós strand a spanyoloknál 

A legtöbb, 164 zászlós strand a kelet spanyolországi Valencia tartományban található.
Különös fesztivál Linzben

Különös fesztivál Linzben 

Rendhagyó módon megélhető Linz város friss jövőstratégiája.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.