Közgazdászdiplomával rendelkezők számára indítják az egészségturisztikai szakközgazdász kurzust, míg az egészségturisztikai tanácsadó és szakidegenvezető képzésben olyan érdeklődőkre számítanak, akik más tudományterületeken szereztek diplomát. Mindegyik továbbképzés négy féléves.
A hallgatók a kurzusokon megismerik az egészségügyi és egészségturisztikai intézményrendszer működési módját, a gyógyszállók, szanatóriumok, gyógy- és termálfürdők egészségmegőrzésben betöltött szerepét. Tájékozódnak a turisztikai piac nemzetközi működésének tendenciáiról, az európai együttműködési lehetőségekről és elsajátítják az egészségturisztikai szolgáltatások szervezésének elméletét és gyakorlatát.
Karner Cecília rámutatott: a turisztikai ágazat leggyorsabban fejlődő színtere az egészségturizmus. A kurzusokon szerzett ismeretek birtokában a szakemberek egészségturisztikai programokat, az egészséges életmódot elősegítő megelőző szakmai anyagokat készíthetnek, közreműködhetnek az Európai Unió turizmusfejlesztési programjainak megvalósításában és részt vehetnek az egészségmegőrzést szolgáló tevékenységek szervezésében, vezetésében.
Karner Cecília kitért arra is, hogy az egészséggazdaság-tanhoz kapcsolódó, már működő posztgraduális képzések anyagát a közgazdaságtudományi kar megújította, összhangban a felgyorsult gazdasági és társadalmi változásokkal. Így egyebek között a válságmenedzsmentet bevezették a tantárgyak közé és megerősítették a projekt- és minőségmenedzsment ismeretek oktatását az orvos-közgazdász, a gyógyszerész-közgazdász továbbképzéseken.
Az elmúlt év júniusáig 149 orvos, 103 gyógyszerész és 246 egészségügyi menedzsment tanácsadó végzett a fenti szakokon. (MTI)